Malta Köşkü Düğün Organizasyon Fiyatları, Düğün Menüleri

1175

Son yıllarda salon ve otel düğünlerinin yerini tarihi mekanlarda yapılan düğünler aldı. Bu düğünler atmosferi ile çok konuşuluyor ve tarihi mekanlarda oldukça görkemli düğünler yapılıyor. Malta Köşkü düğün için sıkça tercih edilen mekanlardan biri.

Malta Köşkü Düğün Organizasyonu

Malta Köşkü düğün için uygun bir yer. Köşkün konumu da oldukça güzel. Tarihi bir mekanda düğün yapmak istiyorsanız Malta Köşkü, uygun bir alternatif olabilir.

Mutlaka incele:  Eyüp Düğün Salonları Listesi

1Malta Köşkü’nün Tarihçesi

Malta Köşkü, Yıldız Parkı’nın içinde yer alıyor. Köşk, yıldız sarayının içindeki iki köşkten biri. İçinde bulunduğu koru, Çırağan Sarayı’na ait, köşk ise 1871 yılında Sedir Köşkü olarak inşa edilmiş. Köşk, Sultan Abdülaziz tarafından saray bahçesi dekoru olarak yaptırılmış. Köşkün bahçesinde Yıldız Parkı’nın iki büyük havuzundan biri bulunuyor.

2Malta Köşkü’ne Ulaşım

Malta Köşkü’ne ulaşım oldukça kolay. Avrupa yakasından gelecekseniz Eminönü-Beşiktaş, Sarıyer-Beşiktaş sahil yönünü takip ederek kolayca Yıldız Parkı’na ulaşabilirsiniz. Eğer Anadolu yakasından gelecekseniz Boğaziçi köprüsünü geçmeli, Beşiktaş sapağından Yıldız Parkı tabelasını takip etmelisiniz.

Mutlaka incele:  Harbiye Orduevi Düğün Fiyatları

3Malta Köşkü’nün Düğün Kapasiteleri

Malta Köşkü’nün içinde düğün yapmak istiyorsanız misafir sayınızın az olması gerekiyor. İç mekanda alt katın kapasitesi 90, üst katın toplam kapasitesi 70 kişi, eğer biraz daha fazla misafiriniz varsa ve yazın düğün yapacaksanız terası tercih edebilirsiniz. Terasın 300 kişilik bir kapasitesi var.

4Malta Köşkü Düğün Seçenekleri

Malta Köşkü’nde düğün ve nikahlar genellikle yemekli yapılıyor. Yemek dışında kokteyl de başka bir seçenek. Yemekli düğün sizin için fazla masraflı olacaksa kokteyli de tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz menüye göre fiyat değişecektir.

Mutlaka incele:  Mihrabat Korusu Düğün Organizasyon Fiyatları, Düğün Fotoğrafı Fikirleri

5Malta Köşkü’nde Düğün Organizasyonu

Yıldız korusunun içerisinde havai fişek yasağı var ancak lazer gösterileri için bir yasak bulunmuyor. Düğünler 20:00’da başlıyor ve gece 02:00’ye kadar devam ediyor. Malta Köşkü’nde düğün yapmak istiyorsanız 2 ay öncesinden rezervasyon yapmalısınız.

6Malta Köşkü Düğün Organizasyon Fiyatları

Malta Köşkü’nde yapılacak düğün organizasyonunun fiyatı kişi başı 30-50 TL arasında değişiyor ancak net bir fiyat almak için organizasyon yetkilileriyle görüşmelisiniz.

Florya Sosyal Tesisleri Düğün Fiyatları 2017

İstanbul’da sosyal bir tesiste düğün yapmanın birçok ayrıcalığı var. Eğer düğün için uygun bir mekan arıyorsanız Florya Sosyal Tesisleri Düğün Fiyatları 2017 isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!