Masa Süsleme Fikirleri için Öneriler

1074

Söz konusu düğün ve dekorasyon olunca davetiyeler, aydınlatma ve tüm diğer unsurlar gibi davetlilerinizi ağırlayacağınız masaların organizasyonu ve süslenmeleri de büyük önem taşır. Kumaş, renk ve çiçek seçimi, masa süsleme ile ilgili düşünülmesi gereken önemli detayların bazılarıdır.

Masa Süsleme

Misafirlerinizin hayran kalacağı bir ortam hazırlamak istiyorsanız masa ve sandalye süslemesi konusunda farklılık yaratmalısınız. Fakat birbirinden güzel masa süsleme seçenekleri ile kafanızı bir hayli karıştıracaktır. Seçim yaparken, tarzınızı ve düğün temanızı masa süslemesine yansıtmalısınız. Masa süsleme için, masa örtüsü, masa düzeni ve sandalye tasarımı büyük önem taşımaktadır.

Mutlaka incele:  En Komik Düğün Davetiyeleri

1Masa Örtüsü

Düğün masaları süslenirken iki katmandan oluşan örtü kullanımı oldukça yaygındır. Alta kalan örtü için beyaz, ekru gibi açık renkler üzerinde yer alan detaylardan rol çalmadıkları için tercih edilirken üzerine örtülen ikinci örtü ise mor, mavi, yeşil, altın sarısı gibi renklerde olabilir. Fakat masanız ahşap, mermer gibi bir detaya sahipse örtü yerine yemek servisi de kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Denizde Düğün Fotoğrafları Fikirleri Ve Örnekleri

2Çiçekler ve Süslemeler

Beyaz ve ekru renkli masa örtünüzün üzerine yerleştireceğiniz pembe ortancalar veya beyaz orkideler ortama masalsı bir hava katmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca geniş bir masa tercih ettiyseniz konsepte uygun irili ufaklı mumlar ve küçük çiçekler serpiştirebilirsiniz. Süslemelerinizde renkleri kullanmaktan korkmadan renkli vazolara yerleştirilmiş rengarenk çiçekler ile dinamik bir görüntü yakalayabilirsiniz.

3Masa Düzeni

Düğün masalarına çiçek ve süslemeleri konukların birbirlerini görmesini engellemeyecek şekilde yerleştirmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca süslemeleri farklı boyutlarda tercih ederek masanıza derinlik katabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken başka bir konu da tabak, çatal, bıçak, bardak ve peçetelerin simetrik bir şekilde doğru olarak yerleştirilmesidir.

Mutlaka incele:  Nedime Tacı Malzemeleri Nelerdir? En Güzel Nedime Tacı Modelleri

Düğün Masası Nasıl Olmalı?

Düğünüze ait her detayın mükemmel olmasını istiyorsanız masa süslemelerine özen göstermelisiniz. Misafirlerinizin özel hissetmesini istiyorsanız düğün masalarınızı şık ve zarif bir şekilde süslemek önceliğiniz olmalıdır. Farklı düğün konseptlerine uygun düğün masası süslemelerini sunan galerimize göz atarak ilham alabilirsiniz.

Ayrıca tüm gözlerin gelin ve damatın üzerinde olacağı bu günde gelin masası süslemeleri de oldukça önemlidir. Gelin masası süslemeleri ile ilgili yazımıza göz atarak düğün konseptinize en uygun masayı hazırlayabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!