En Güzel Mavi Gelin Buketi Modelleri

Birbirinden güzel gelin çiçeği modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1176

Yaz düğünleri, yaz gelinlerinin farklı tercihleri ile gitgide daha renkli düğünlere dönüyor. Siz de alternatif renklerden yanaysanız, farklı gelin buketleri denemek istiyorsanız mavi gelin buketi tam sizlik! Çiçeği ne olursa olsun buketinizin renginin mavi olması, davetliler üzerinde etkili olacaktır. Düğünün temasında da maviye yer verirseniz, unutulmaz bir akşamın sinyallerini ilk andan itibaren vermiş olursunuz.

Göz Alıcı Maviyi Buketinizde Kullanın

Mavinin ferahlığı, her gelinin istediği duru rengi sayesinde gelin buketiniz de mavi gelin buketi ile sizin gibi özel olacak. Detayların giderek önem kazandığı günümüz düğünlerinde gelinler de alternatif renkler ve seçimlerle kendilerini farklılaştırmaya devam ediyor. Zevkinize göre seçimini yapacağınız gelin buketinizin rengine de siz karar vereceğiniz için, sevdiğiniz bir rengin olması önceliğiniz olmalı. Daha sonra istediğiniz çiçekle bütünleştirdiğiniz buketiniz, elbette gece boyu elinizde de çok hoş duracaktır.

Mutlaka incele:  Nişan Çiçeği Modelleri

1Kır düğünleri için mavi gelin buketi

Düğününüzü kapalı bir mekanda değil de bir kırda, bir bahçede organize etmeyi planlıyorsanız detaylar da elbette buna göre olmalı. Kır düğünü atmosferine en çok yakışan çiçeklerden olan ortancalar, mavi renk ile bir araya geldiğinde yaratacağı masalsı hava eşi bulunmaz olacak. Boyutu nedeniyle de göz alıcı olan ortancalar ile yapılan bir mavi gelin buketi, sade bir gelinliğe de oldukça yakışacak çiçeklerden.

Mutlaka incele:  Kuru Çiçek Gelin Buketi Yapımı ve Modelleri

2Mavi güllerle farklılaşan bir mavi gelin buketi

Kırmızı görmeye alıştığımız gülleri mavi renkle bir araya getirince nasıl da ihtişamlı bir görüntü alırlar. Gelinliğinizin romantik görüntüsünü pekiştirecek olan bu mavi güller, dayanıklılığı ile de gece boyu rahat etmenizi sağlayacak. Çiçeğinizi atarken gelin adayları bu bukete kavuşmak için yarışacak.

3Orkidenin ağır havasını yaşayın

Düğününüz kapalı bir mekanda gerçekleşiyorsa, gelinliğiniz tarzınızı yansıtırcasına ağır, gösterişli ve göz alıcıysa; mavi orkideler ile yapılmış bir mavi gelin buketi tam size göre. Dilerseniz yalnızca orkidelerden oluşacak bir buket oluşturun; dilerseniz mavi rengi ön plana çıkaracak pastel tonlarda renkler kullanın. Seçiminiz ne olursa olsun ender rastlanan buketlerden biri olacağına emin olabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Çiçeği Malzemeleri ve Yapımı

4Son dönem buketleri: Karmakarışık

Özellikle son yıllarda gelinlerin çokça tercih ettiği buket çeşitlerinden biri de karışık gelin buketleri. Mavi renginin temasında oluşturacağınız buketiniz, farklı çeşit çiçeklerin birlikteliğiyle daha da göz alıcı olacak. Tek başına bir aktör olarak gecenin konuşulacak isimlerinden bu buket için sevdiğiniz renkleri çiçekçinize söylemeniz yeterli.

Başta yaz gelinleri olmak üzere tüm gelinlere yakışacak olan mavi rengi, sadeliği, ferahlığı ve alternatif tarzı yansıtması sebebiyle sıkça tercih ediliyor. Siz de gelin buketinizi düğün temanızla birlikte mavi üzerine yapmaya ve mavi gelin buketi ile büyülemeye ne dersiniz?

mavi gelin buketi mavi gelin buketi mavi gelin buketi mavi gelin buketi

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!