Mavi Gelin Çiçeği Modelleri

Birbirinden güzel gelin çiçeği modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1179

Gelinlikle birlikte alışılmışın dışında renkler kullanmayı tercih ediyorsanız mavi ilk seçeneklerinizden olmalı. Örneğin bir mavi gelin çiçeği alışılmış renklerden farklı olarak özgün tarzınızı yansıtmanızı sağlayacaktır.

Alternatif Renkler İlk Tercihinizse

Klasikten uzak kalmayı, dikkatleri üzerinize çekmeyi, daha da önemlisi kendinizi olduğu gibi yansıtmayı seviyorsanız gelinliğinizin yanında mutlaka aksesuar veya renk kullanmalısınız. Özgün tarzınızı yansıtacak bu renk, beyaz ile uyumu sebebiyle gözlerin kolayca benimsemesiniz de sağlayacak.

Mutlaka incele:  Gelin Çiçeği Malzemeleri ve Yapımı

1Pudra mavi gelin çiçeği modelleri

Bebe mavisi veya pudra mavisi olarak adlandırılan uçuk mavi renk, genelde şakayık veya güllerde karşımıza çıkar. Dayanıklılığı sebebiyle de gelin buketlerinde tercih edilen bu iki çiçek, farklı yeşilliklerle kullanıldığında göz alıcı bir hale bürünürler.

2Ortancanın duruluğu

Tek başına bir çiçek ancak bu kadar yeterli olabilir! Sapına bağlayacağınız küçük beyaz bir kurdele veya bir çuval ipi ile bir kır düğünü için hazırsınız. Ortancanın canlılığı ve doğallığı ile gelinliğinizin sağlığı birleştiğinde ortaya uyumlu bir görüntü ve mavi gelin çiçeği ortaya çıkacağından şüpheniz olmasın.

Mutlaka incele:  Papatya Gelin Buketi Modelleri

3Farklı tonlarda mavi gelin çiçeği

Özellikle farklı tonlarda kullanılan mavi gelin buketlerinin, renkleri ortaya çıkardığını biliyoruz. Uçuk mavi bir gonca gül ile koyu tonlarda bir ortancanın tezatlığı, buketinizdeki uyumu da beraberinde getirecektir.

4Mavi güllerin elegan görüntüsü

Gül, mavi gelin çiçeği ile buluştuğu zaman şıklığını pekiştirir. Uçuk pembe bir gülün verdiği mesaj başka iken mavi bir gülün -üstelik gelinliğinizle birlikte kullanıyorsanız- vereceği mesaj çok başka olacaktır. Çok rastlanmayan bir çiçek olması sebebiyle özgün tarzınızla akıllarda kalacaksınız.

Mutlaka incele:  Ortanca Gelin Buketi Modelleri ve Örnekleri

5Henüz açmamış mavilikler

Baharın gelmesiyle birlikte tomurcuklanan çiçekleri gelin buketinizde bulundurmak, detaylardan hoşlanan davetlilerin ilgisini çekecektir. Yanına eklenecek, sevdiğiniz herhangi bir çiçek de buketinizi tamamlayacak, sade ve hoş görüntünüzü yansıtacaktır.

6Orkidenin farkı buketinizde

Artık her rengini gördüğümüz orkideler, gelin buketinizde bir fark yaratmak istiyorsanız tam sizlik. Orkidenin sade ama ihtişamlı görüntüsü, buketinizi daha da şık bir havaya büründürecek, yanında kullanacağınız yapraklarla daha da öne çıkacaktır.

Mavi gelin çiçeği, bir gelin için son yıllarda tercih edilen renkler arasında önceliği almaya başlıyor. Siz de alışılmışın dışına çıkıp, özgün tarzınızı bu renkle anlatın; akıllardan hiç çıkmayın.

Mavi Gelin ÇiçeğiMavi Gelin Çiçeği Mavi Gelin Çiçeği

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!