Mini Gelinlik Modelleri – En Güzel Kısa Etekli Gelinlikler

1253

Bazı gelin adayları klasik gelinlikler yerine daha farklı bir gelinlik giymeyi tercih ediyor. Eğer siz de bu düşüncedeyseniz mini gelinlik modelleri sizin için uygun olabilir.

Mini Gelinlik Modelleri

Mini gelinlik tercih etmek isteyen gelin adaylarını en çok korkutan şey, kendi düğünlerinde misafir gibi görünmekten korkmak ya da gelinden daha şık biri olur korkusudur.

Mutlaka incele:  Göğüs, Bacak ve Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

1Straplez Mini Gelinlik Modelleri

Straplez uzun gelinlikler de zaten gelin adaylarının çok severek kullandıkları modellerden biridir. Ancak gelinlik ağır olduğu için straplez model eğer tam bedene göre olmazsa gece boyunca çekiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Mini gelinliklerde bu sorun yok denecek kadar az. Ayrıca, gerçekten de çok şık duruyorlar.

2Uzun Kollu Mini Gelinlik

Sonbahar ve kış aylarında evlenecekler için uzun kollu mini gelinlikler çok idealdir. Kolları tüllü ya da dantelli bir model seçilebilir. Ancak bizim tavsiyemiz dantelli modelleri seçmenizdir. Tüllü modeller sıradan bir elbise gibi durduğu için pek tavsiye etmiyoruz. Yine de seçim sizin.

Mutlaka incele:  En Güzel 2018 Gelinlik Modelleri

3Uzun Tüllü Mini Gelinlik Modelleri

Mini bir gelinlik giymek istiyorsanız ancak yine de gelinliğe benzemez diye bir çekinceniz varsa mini gelinliğinize uzun bir tül ekletebilirsiniz. Bu uzun tül sayesinde uzun bir gelinliğe ihtiyacınız kalmayacak.

4Kuyruklu Mini Gelinlik Modelleri

Tüllü gelinlik modelinin biraz daha abartılı halini istiyorsanız bu kuyruklu gelinlik tam size göre. Hem eteği çok şık hem de tam bir gelinlik görüntüsü var. Kısa gelinliklerin maalesef sıradan bir elbise sanılması riski var ancak siz böyle bir gelinlikle düğün mekanında gezinirken kimse “Gelin nerede ya?” demeyecektir. Bu gelinlik gerçekten mini gelinlik isteyenler için uygun bir gelinlik.

5Ekru Renkli Mini Gelinlik Modelleri

Bembeyaz gelinlik giymek yerine kırık beyaz ya da ekru renkleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle dantel ile tamamlandığında romantik bir hava yaratan ekru mini gelinlik modelleri ile günün anlamına uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Zarif Gelinlik Modelleri ve 2017 Gelinlik Koleksiyonları

6Mini Gelinliğinize Renk Katmak İçin Öneriler

Mini gelinlik tercih ettiğinize göre daha rahat bir nikah töreni planlıyor olabilirsiniz. Giydiğiniz gelinliğin ciddiyetini kırmak istiyorsanız renkli kemerler ve hatta renkli ayakkabılar ile kullanabilirsiniz.

7Tek Omuzlu Mini Gelinlik Modelleri

Mini gelinliklerde farklılık yaratmak zor diye mi düşünüyorsunuz? En basitinden tek omuzu işlemeli bir elbise tercih ederek hem şık hem de sade bir görünüme kavuşabilirsiniz.

En Şık Mini Gelinlik Modelleri

Eğer aradığınız mini gelinlik bu görsellerden birinde yoksa sizin için seçtiğimiz bu gelinliklerden biri mutlaka hoşunuza gidecektir. Gelinliğinizle beraber kullanacağınız çiçekli taçlar arıyorsanız En Güzel Gelin Çiçekli Taç Modelleri isimli yazımızdan birbirinden şık çiçekli taç modellerine göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!