Bohem Gelin Nasıl Olunur?

2237

Düğününüzü planlarken kendi istekleriniz ve hayallerinizin yanı sıra düğün modasını da göz önüne alabilirsiniz. Düğün modasında trend olan her şey size kusursuz bir düğün yapmanız için fikir verecektir. Son dönemde moda dünyasından dekorasyona, saç modasından düğün modasına kadar her yeri etkisi altına almış olan bir trend bohem. 70’li yılların hippi tarzı günümüze harika bir şekilde uyarlanıyor. Elbette bu trendden düğün modası da nasibini alıyor. Düğün mekanı, masa düzeni, gelin ve damada kadar ger şey bohem stilde hazırlanabiliyor. Siz de moda trendlerine uygun bir düğünle dünya evine girmek istiyorsanız bohem stili mutlaka denemelisiniz. Peki bohem gelin olmak için ne ler yapmalı? İşte size gelinlik, saç, makyaj, ayakkabı ve gelin buketi seçimlerinizle nasıl bohem gelin olacağınıza dair ipuçları sunduk.

Mutlaka incele:  Gelin Yelek Modelleri - En Güzel Gelinlik Örgü Yelek Örnekleri

Bohem Gelin İçin Gelinlik Seçimi
1

Bohem bir gelin olmak için öncelikle bu stilde bir gelinliğe sahip olmanız gerekir. Bohem izler taşıyan gelinliklerin genel özelliği dökümlü, salaş ve sade olmalarıdır. Yani kabarık, prenses tarzında gelinlikler bohem bir gelin olmak için kesinlikle uygun değil. Düşük omuzlu, dantelli, sırt dekolteli ve düz bir elbise şeklinde olan gelinlik modelleri bu stili fazlasıyla yerine getirir. Zaten bohem bir gelin olacaksanız düğününüzü bir bahçe, kır ya da kumsalda yapma ihtimaliniz yüksek. İşte bu sebepten içinde rahat hareket edeceğiniz gelinlikleri seçmeniz de önemli.

Bohem Gelin İçin Gelin Saçı Seçimi
2

Bu trende ayak uydurmak için yaptıracağınız gelin saçı da çok önemli. Bohem izler taşıyan saç modelleri genellikle örgü, düşük topuz ya da doğal dalgalarla oluşan modellere sahip. Yani sıkı sıkı toplanmış saçlar değil de mümkün olduğunca salaş ve dökülen saçlar elde etmelisiniz. Elbette bohem bir gelinin en önemli aksesuarı çiçeklerden yapılmış bir taçtır. Saçlarınız uzunsa yandan örülmüş bir saç, orta boydaysa su dalgaları kazandırılmış doğal bir model, kısa ise perçemli ve aradan saçlar fışkıran ensede yapılmış bir topuz ideal olacaktır.

Mutlaka incele:  Gelin Duvağı Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Gelin Makyajı Seçimi
5

Yapacağınız makyaj gelinliğiniz ve saç şeklinizle uyumlu olmalı. Ancak bohem bir gelin olacaksanız takma kirpik, kuyruklu eyeliner gibi abartılı göz makyajından uzak durmalısınız. Çünkü bohem olmak doğal olmak anlamına gelir. Mümkün olduğunca doğal bir makyaj yapmalısınız ki bu trendi layıkıyla yerine getirebilesiniz. Kiremit, bakır, kahverengi gibi sıcak toprak renklerinde bir göz makyajı ideal olabilir. Eğer az da olsa çekicilik ve abartı katmak istiyorum diyorsanız bordo ya da kahverengi koyu bir ruj da tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Renkli Gelin Kuşakları Süslemeleri, Örnekleri ve Fikirleri

Gelin Ayakkabısı Seçimi
3

Ayakkabınız bilekten bağlamalı, boncuklarla süslü bir model olabilir. Gelinliğinizin modeline uygun ayakkabı seçmenizde fayda var. Zarif ve ince bir şekilde aşağı inen gelinlikler için ince kayışlı şık ayakkabılar tercih edilebilir. Eğer bahçede bir düğün yapacaksanız dolgu topuk ayakkabılar, kumsal düğünü yapacaksanız sandalet tercih etmelisiniz.

Gelin Çiçeği Seçimi
4

Bohem stilde çiçeklerin büyük bir önemi var. Bu açıdan gelin çiçeğiniz de renkli çiçeklerden oluşmalı. Gösterişli, taşlı modeller yerine doğal çiçekleri barındıran bir buket yeterli olacaktır. Çiçeklerin rengini seçerken bordo, turuncu, yeşil ve mor renklerini barındıran bir buket olmasına özen göstermelisiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!