Ortanca Gelin Buketi Modelleri ve Örnekleri

Birbirinden güzel gelin çiçeği modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1732

Samimi duyguların en güzel temsilcisi olan ortanca çiçeği hem anlamı hem de zarifliği nedeniyle gelin çiçeği olarak tercih edilmektedir. Ortanca gelin buketi tasarımları bazen tek başına bazen de yanına yakışan farklı çiçeklerle aranje edilerek gelinler için kullanılmaktadır.

Ortanca Gelin Buketi Tasarımları

Her çiçekçinin zevki, tasarım anlayışı ve aranjedeki başarısına göre farklı ortanca gelin buketi tasarımlarına rastlamak mümkündür. Önemli olan tasarımı yapacak kişiyi sizin kendi zevklerinize göre yönlendirmeniz ve tasarıma yön vermenizdir. Fikir olması açısından birkaç farklı modeli sizlerle inceleyelim.

Mutlaka incele:  Gelin Buketi İçin 5 Güzel Model

1Tek renkten oluşan ortanca gelin buketi

Sadelikten yana olma planınız varsa gelin buketi olarak tek renk olarak düzenlenen ortanca gelin buketi modellerini seçmenizi öneriyoruz. Gelinliğiniz kırık beyaz ya da kremse saf beyaz bir buket, gelinlik tam beyazsa renk katmak için mor, pembe ya da mavi renkli ortancalar tam size göre olacaktır.

2Pastel renklerden oluşan ortanca gelin buketi

Ortanca çiçeği canlı olarak daha çok pembe, mor ve beyaz tonlarında olmaktadır. Eğer kır düğünü, vintage ya da pastel renk konseptli bir düğün yapmayı planlıyorsanız resimde gördüğünüz gibi bir buket harika görünecek.

Mutlaka incele:  Lavanta Gelin Buketi Modelleri ve Lavanta Gelin Çiçeği Yapımı

3Gül ve ortancalardan oluşan şık buket düzenlemeleri

Sadece ortanca istemiyor gül benim için gelin çiçeğinde bir olmazsa olmazdır fikrindeyseniz iki çiçeği birlikte kullanan tasarımlara göz gezdirmelisiniz. Genellikle sizlere önerimiz gül buketi arasına yardımcı çiçek olarak serpiştirilmiş farklı renkte ortanca dalları. Resimde de şık bir örneği görüyorsunuz, örnekleri çoğaltmak mümkün.

4Şakayıklar içinde zarif ortanca buketi

Gülden sonra ortancaya en yakışan çiçeklerden bir tanesi de şüphesiz ki şakayık. Bu şık çiçekleri harika bir ortanca gelin buketi tasarımında görmek istiyorsanız harika modellerin olduğunu belirtmek isteriz. Şakayıklı modellerin en çok Fransız dantelli kuyruklu gelinliklere yakıştığını bir kez daha belirtmekte yarar görüyorum.

Mutlaka incele:  Sarı Gelin Çiçeği Modelleri ile Büyüleyici Gelin Buketleri

5Yapay ortanca çiçeği gelin buketi örnekleri

Bazı modellerde canlı çiçek yerine yapay çiçeklerin kullanıldığı da olmaktadır. Yapay çiçek kullanmanın avantajı düğün boyunca daha çok dayanmasıdır. Eğer siz de yapay ortanca buketleri tercih etmeyi düşünenlerdenseniz envai çeşidini bulmak mümkün. Her renkten her modele ortanca gelin buketi modelleri karşınıza çıkacaktır. En popüler olanları yapay şakayıklarla ortancanın birlikte kullanıldığı modellerdir.

Yapay Gelin Buketinizi Kendiniz Hazırlayabilirsiniz

Canlı çiçek yerine yapay çiçeklerle kendi tasarımınızı yapmak isteyen marifetli bayanlar bloğumuzda doğru yerdesiniz. Aklınızda bulunan tasarımı netleştirmenin ardından çarşıya pazara çıkıp en hoş malzemeleri artık satın alabilirsiniz. Kumaşlardan, yapay çiçeklerden, kurdele ve farklı boncuklardan yapacağınız tasarımlarda yararlanabilirsiniz, sınırlaması sizin hayal gücünüze kalmış. Hatta Japon kağıt katlama sanatını kullanarak ortanca gelin buketi yapan örneklerini gördüm. ‘Yapay Gelin Buketi Yapımı ve Malzemeleri’ başlıklı yazımızdan konuyla ilgili tüm detayları almanız mümkündür. Keyifli okumalar.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!