Özel Dikim Gelinlik Fiyatları ve Modelleri

En güzel gelinlik modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

1789

Hayallerinizdeki gelinliği diktirmek istiyor fakat fiyatını merak mı ediyorsunuz? Bu yazımızda sizin için özel dikim gelinlik fiyatları ve modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Bu ortalama fiyatları inceleyerek kararınızı verebilirsiniz.

Özel Dikim Gelinlik Fiyatları

Gelinlik fiyatları oldukça yüksektir. Uygun fiyata da bulabilmek mümkün fakat kaliteli işçilik ve göz alıcı bir model istiyorsanız belirli bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Peki ya gelinliğinizi bir tasarımcıya diktirmek istiyorsanız ne kadar bütçe ayırmalısınız? Bu soruyu yanıtlıyoruz.

Mutlaka incele:  Kabarık, Prenses, Kolları Dantelli Gelinlik Modelleri

1Vücut ölçülerinize özel dikilen gelinlik modelleri

Özel dikim gelinlik, gelin adayının vücut ölçülerine uygun şekilde hazırlanan özel tasarım gelinliklerdir. Provalar, tasarım ve dikim süreçleri… Oldukça yorucu fakat bu yorgunluğa değen bir süreç. Bu kadar yorucu bir el işçiliği sonucunda hayalini kurduğunuz gelinliğe kavuşmuş olacaksınız fakat bu el emeğinin bir karşılığı olacaktır.

Mutlaka incele:  Havuzbaşı Düğün Gelinlikleri için Harika Öneriler

2Özel dikim gelinlik modelleri için ortalama fiyatlar

Gelinlikler sıfırdan dikilmeye başlandığında fiyatları da 1.500-2.000 TL’den başlıyor. Astardan başlayarak dikilen bu gelinlik fiyatları işçiliğe, kaliteye, kumaşa, malzemeye, aksesuarlara ve daha pek çok unsura göre artış gösterebiliyor.

3Fiyatlar ne kadar artıyor?

Özel dikim gelinlikler için fiyat 5.000-6.000 TL’ye, hatta ünlü tasarımcılar tercih edilecekse daha da yüksek rakamlara çıkabiliyor.

4Fiyatı artıran unsurlar nelerdir?

Özel dikim gelinlik modellerinde fiyatı artıran unsurlar vardır. Aklınızdaki gelinlik modelini tasarımcıya anlattıktan sonra ortalama bir fiyat sunulur size. Bu fiyatı değiştiren unsurlar arasında dantel detaylarının olup olmayacağı, ekstra çiçek ya da taş detaylarının olup olmayacağı, kumaşın kalitesi ve hatta prova sayısı dahi yer almaktadır. Aynı şekilde dantel veya taşların kalitesi de fiyatı artırabilir.

Mutlaka incele:  Gelinlik Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Gelinlik Vardır?

5Tasarımcı da fiyatı etkiliyor

Özel dikim gelinlikler için fiyat, gelinliğin tasarımcısına göre değişiyor. Ünlü tasarımcılardan birini tercih edecekseniz bütçenizi oldukça geniş tutmalısınız. Özellikle dünya çapında ünlü gelinlik tasarımcıları için fiyatların 10.000 TL’den başladığını unutmamalısınız.

Gelinlik Modelinize Karar Verdiniz Mi?

Özel dikim gelinlik modelleri için yazımıza devam edebilir, sunduğumuz örnek modelleri inceleyerek fikir alabilirsiniz. Eğer daha farklı gelinlik modellerini de incelemek istiyorsanız Dantel Askılı Gelinlik Modelleri 2016-2017 yazımızı okuyarak dantel askılı gelinlik modellerine göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!