Prenses Gelinlik Modelleri

1492

Masal gibi bir düğün hayali kuruyorsanız, en güzel prenses gelinlik modelleri için sunduğumuz önerilere göz atabilirsiniz!

Prenses Gelinlik Modelleri İçin Şık Öneriler

Yıllardan beri birçok gelinin aklına ilk gelen bir gelinlik modeli olan prenses gelinlik modelleri, farklı detaylarla düğün modası içerisinde hüküm sürmeye devam ediyor. En şık modelleri burada bulabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Omuz Detaylı Gelinlik Modelleri

1Straplez Prenses Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlik yani kabarık gelinlik modellerine en çok yakışan detay hiç kuşkusuz straplezdir. Sizi gerçek bir masal prensesi gibi hissettirecek olan kalp şeklinde bir straplez üst kısım ve belden oturduktan sonra aşağı kabarık bir şekilde inen eteğe sahip gelinlik doğru seçim olabilir.

2Göğüs Bölgesinde Işıltılar Kullanılabilir

Straplez gelinliklerde daha çok gösteriş arayanlar için genellikle göğüs bölgesinde ışıltılı işlemeler kullanılır. İnce belini ön plana çıkarmak isteyen gelinler ise, göğüs bölgesindeki ışıltı yerine, parlak taşlarla süslenmiş bir kemer tercih edebilir. Böylece hem oldukça zarif hem de şık görünebilirsiniz.

3Kabarık Etek Prenses Gelinlik Modelleri

Straplez gelinlik tercih etmek istemeyen gelin adayları için elbette çok daha farklı modeller de mevcut. Yine etek kısmı kabarık olan askılı gelinlik modelleri bir hayli trend. Omuz bölgesi dantelli ya da sırt dekolteli olabilen askılı gelinlik modelleri hem düğünde rahat etmek hem de şık görünmek için oldukça ideal görünüyor.

Mutlaka incele:  En Güzel Vintage Gelinlik Modelleri

4Her Zevke Uygun Bir Prenses Gelinlik Modeli Vardır

Düşük omuzlu, ince askılı, boyundan bağlamalı ya da halter yakalı gibi birçok farklı modele sahip olan prenses gelinlik modelleri arasından kendi zevkinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

5Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri

Hem prenses gibi hem de oldukça zarif görünmek için tercih edilebilecek bir diğer gelinlik modeli ise kolları dantelli gelinlikler. Kabarık gelinlikler arasında en çok tercih edilen modelin bu gelinlikler olduğunu söylemekte de fayda var.

6Dantel Trendi Her Modelde Yükselişte

Özellikle son dönemde yükselişe geçen dantel trendi, gelinlik modasını da etkisi altına aldı. Etek kısmı kabarık bir şekilde inen ve kayık yakalı, uzun kollu ve dantelli gelinlikler hem restoran, hem balo salonu hem de tarihi mekan düğünleri için oldukça ideal.

Mutlaka incele:  Tarza Göre Gelinlik Modelleri

Gösterişli Gelinlikler
prenses gelinlik modelleri

Gelelim prenses gelinlik modellerinde genellikle kullanılan detaylara. Bu tür gelinliklerde daha gösterişli ya da daha şık görünmek için çeşitli aksesuar ya da detaylardan faydalanabilirsiniz.

7Bel Detayları İle Fark Yaratın

Bel kısmına bağlanacak bir kurdeleyi fiyonk kısmı arkada olacak şekilde bağlatarak hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz. Yine ışıltılı kemer de bu gelinlik modeline en çok yakışan aksesuarlar arasında yer alıyor. Gösterişi artırmak için hareketli sırt detayı da tercih edebilirsiniz.

8Eteği Fırfırlı Prenses Gelinlik Modelleri

Son zamanlarda gelinliklerin eteklerinde düz inen tüller yerine hareket katacak fırfırlar da kullanılıyor. Uzun boylu ve zayıf gelin adaylarına çok yakışan bu model gelinliklerde, üst kısmı sade tutmakta fayda var.

9Kalp Yaka İle Prenses Gelinlik Modelleri Uyumu

Kalp yaka detayı, masallarda yer alan karakterlerin kıyafetini hatırlattığından olsa gerek prenses gelinlik modelleri ile harika bir ahenk içindedir.

Dantelli Gelinlik Modelleri İçin Öneriler

Son zamanların en popüler gelinlik modelleri arasında yer alan dantelli gelinliklere dair pek çok modeli inceleyebileceğiniz bir yazımız var. Dantelli Gelinlik Modelleri linkine tıklayarak bu modelleri inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!