Tesettür Duvak Modelleri İçin Öneriler

1612

Düğün moda dünyası, her geçen gün farklı yönlerde zenginleşmeye devam ediyor. Moda dünyasında olduğu gibi düğün modasında da tesettür seçenekleri oldukça arttı. Artık tesettürlüler için de hem gelinlik, hem duvak hem de diğer şeyler için sayısız seçenek bulunuyor. Tesettür gelinlik seçimini yaptıysanız sıra tesettür duvak modelleri seçimine geliyor.

İşte En Etkileyici Tesettür Duvak Modelleri

Sade tesettür duvak modelleri son zamanlarda popüler olsa da yüz şekliniz ve taç ve başörtünüz duvak seçiminde oldukça önemlidir. Tabii ki bir de gelinlik modelleri ile uyumunu atlamamak gerekiyor.

Mutlaka incele:  Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler

1Kabarık duvak modelleri, tesettür modasında da kendine yer buluyor.

kabarık tesettür duvak modelleri

Özellikle salon düğünleri için tercih edilen gösterişli ve abartılı duvaklar, tesettür modasında da oldukça popüler. Başın üstünden kabarık bir şekilde başlayan duvaklar, özellikle gösterişten hoşlanan gelin adayları içi son derece ideal. Bir de parıltılı taşlarla süslü bir taç ile tamamlandığında ortaya oldukça etkileyici bir görünüm çıkabiliyor.

2Sade duvak modelleri de son zamanlarda oldukça popüler.

sade tesettür duvak modelleri

 

Gelinliğinizle uyumlu bir başörtüsü ve taşlı taç üzerine ince bir tül ile sade bir duvak takabilirsiniz. Böylece son derece minimal bir tarz ile şık olmayı başarabilirsiniz. Eğer gelinliğinizin detayları fazlaysa, dantelli ya da parıltılı taşlarla kaplıysa duvağınızı sade modeller arasından seçmenizde fayda var. Bu şekilde yüzünüze kapatacağınız ince bir tül şeklindeki duvak modeli yerinde bir tercih olacaktır.

Mutlaka incele:  Uzun Duvak Modelleri İçin Büyüleyici Öneriler

3Yüz şeklinize uygun duvak seçmeniz büyük önem taşıyor.

Tesettür duvak modelleri arasından seçim yaparken mutlaka yüz şeklinize uygun seçim yapmalısınız. Duvağın başınızın arkasından mı yoksa yüzünüzün kenarından mı sarkacağı gibi detaylar oldukça önemli. Eğer yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz bu şekilde yüzünüzden aşağı sarkan duvak modellerini tercih edebilirsiniz. Bir duvağın kenarlarında ışıltılı taşlar ya da dantel işlemeleri bulunursa çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu duvak şekli başınızın hemen üstünden aşağı sarkacağı için taç da takabilirsiniz. Ancak eğer duvağınızı ışıltılı modellerden seçtiyseniz taç takmamanızda fayda var.

4Taç ve başörtünüzü, duvağınızın modeli ile dengelemelisiniz.

Eğer incilerle ya da ışıltılı taşlarla süslü bir başörtüsü tercih ettiyseniz, taç kullanmamalısınız. Duvağınız da mümkün olduğunca sade olmalı. Katlı tül duvak modellerini tercih ederek başınızın arkasından sarkmasını sağlayabilirsiniz. Böylece başörtünüzdeki detayları sade bir duvak ile dengelemiş olursunuz. Düz bir örtüde ışıltılı bir taç tercih edecekseniz de, aynı şekilde başınızın arkasından sarkacak sade bir duvak seçmelisiniz.

Mutlaka incele:  Duvak Seçimi İçin Altın Değerinde Öneriler

5Uzun duvaklar ile ihtişamlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

uzun tesettür duvak modelleri

Tesettür duvak seçenekleri arasında uzun duvaklar da oldukça popüler. Eğer dantelli ve hareketli bir gelinlik tercih ettiyseniz dümdüz bir tül şeklindeki duvaklar çok daha yerinde bir tercih olacaktır. Yerlere kadar uzanan bir duvak ile salona girerken oldukça ihtişamlı görünebilirsiniz. Eğer sade bir gelinlik tercih ettiyseniz duvağınızın uç kısımlarında dantel işlemeleri bulunabilir.

Duvak Seçimin Önce Geliklik Seçimi

Tesettür duvak modelleri seçiminizden önce gelinlik seçimini yapmanızı öneriyoruz. Gelinlik ve gelin duvağının uyumu sizin muhteşem görünmeniz için en önemli faktörlerdendir. Bu konu ile ilgili sizin için yazdığımız Sezonun En İyi 5 Tesettür Gelinlik Modeli makalemize göz atabilir, fikir alabilirsiniz. Bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!