Vintage Duvak Modelleri İçin Fikirler

1355

Düğün modasında farklı trendler, düğünlerin temasını belirliyor. Bu trendler arasında birkaç sezondur popüler olan ve pek çok gelin adayının da tercih ettiği vintage modası yer alıyor. Vintage gelinliklerden sonra vintage duvak modelleri de bir hayli popüler hale geldi. Eğer düğün temanızı vintage stiliyle oluşturduysanız duvağınızı da bu stile uydurmanızda fayda var. İşte birbirinden güzel vintage duvak modelleri.

Mutlaka incele:  Gelin Duvağı İçin Kır Düğünü Önerileri

Vintage Duvak Modelleri Akımı

Düğün temasında, gelinlik seçiminde hissettiğimiz vintage trendi, doğal olarak vintage duvak modelleri ile kendisini göstermeye başladı, vintage gelinleri, farklı duvak bağlama stilleri ile ön plana çıkıyor.

1Farklı duvak bağlama stilleri ile vintage trendini yakalayabilirsiniz.

Vintage duvaklar, çok eski zamanlardaki gelinlerin fotoğraflarından esinlenerek oluşturuluyor. Ve eski zamanlarda en çok moda olan duvak şekli kafayı saran bu duvaklar. Dantel kısmı alnın üzerine gelecek şekilde kafaya sarılan bu vintage duvak modeli son derece zarif bir görünüm oluşturuyor. Eğer geniş alınlıysanız ya da oval bir yüz tipine sahipseniz bu duvak modeli size çok yakışacak demektir. Yan topuz ya da dalgalı saçlarla uyum sağlayabilir.

Mutlaka incele:  Duvak Seçimi İçin Altın Değerinde Öneriler

2Topuzun arkasından sarkan minimal duvaklar da vintage izler taşıyor.

Eski zamanlarda çok sade duvaklar da popülerdi. Siz de vintage ve sadeliği bir arada kullanmak istiyorsanız topuzun arkasından aşağı doğru sarkan ve çok az işlemesi bulunan bu tarz bir duvak tercih edebilirsiniz. Dilerseniz beyaz çiçekler ya da taşlı bir taç da kullanabilirsiniz.

3En popüler vintage duvak stili ise eşarp gibi bağlanan modeller oluyor.

Eşarp şeklinde bağlanan vintage duvak modelleri popüler.

Bol işlemeli ve ışıltılı bir tülü kafanıza eşarp sarar gibi sararak alt kısmını ensenizden ya da yan taraftan sarkıtarak muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz. Vintage stilde bu tür duvaklar hem çok popüler hem de çok şık. İsterseniz arkadan isterseniz yandan yapabileceğiniz bu bağlama şekli ile tam bir vintage gelini olabilirsiniz. Eğer sırt dekolteli bir gelinlik tercih ettiyseniz bu duvağı yandan bağlamanız çok daha doğru olacaktır. Göğüs dekolteli ise tam tersi olarak ensene bağlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Duvak Modelleri Yüz Tipine Göre Nasıl Seçilir?

4Alın kısmından bağlanan duvaklar da hoş bir görünüm sağlıyor.

Eski zamanların gelinlerinde en sık rastlanan bu duvak modeli de vintage stil içerisinde yer alıyor. Tam alnın üzerinden bağlanan ve arkadan tülün sarktığı bu duvak modeli yine oval yüzlüler için oldukça ideal görünüyor. Dilerseniz tülü alnınızdan itibaren bağlayabilir dilerseniz de alnınızda duracak bir bant takarak duvak kısmını arkadan sarkıtabilirsiniz. Her iki şekilde de harika görüneceksiniz.

5Vintage duvak dendiğinde akla ilk gelen model, hiç kuşkusuz kafes duvak modelleridir.

Kafes duvaklar, vintage stilin en başında yer alan duvak modelidir. Kafanın hemen üstünde ya da yanında yer alan bu duvak şekli de son derece asil bir görünüm oluşturuyor. Dilerseniz file kısmında puantiye ya da inci süslemesi de bulundurabilirsiniz. Çiçek işlemeli kısımlarıyla tam bir vintage havasını yakalamak mümkün. Daha fazla duvak modelleri için Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!