En Güzel Vintage Gelinlik Modelleri

En güzel gelinlik modelleri için yazımızın sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

2019

Gelinlik seçimi yaparken şıklığın ve mevsime uygunluğu önemseyen gelinler için de birçok gelinlik trendi mevcut. Bu trendlerden en popüleri ise hiç kuşkusuz vintage gelinlik modelleri.

Etkileyici Vintage Gelinlik Modelleri

Gelin adaylarının isteklerini karşılayacak, zevklerine uyacak ve onları düğün günü kusursuz bir görünüme kavuşturacak sayısız vintage gelinlik modelleri bulunuyor.

Mutlaka incele:  Helen Model Gelinlik Modelleri

1Düz kesimli vintage gelinlik modelleri

Vintage gelinliklerde en ön plana çıkan model, düz kesimli gelinlikler. Kabarık etekli gelinliklerden ziyade bu eteği düz bir şekilde inen gelinlikler vintage modasına çok daha yakışıyor. Bu açıdan vintage gelinlik bakarken düz formlu gelinliklere yönelmenizde fayda var. Bu trendde en ön plana çıkan şey ise hiç kuşkusuz dantel.

2Dantel vintage gelinlik modelleri için vazgeçilmez

Dantelli ve düz formlu bir gelinlik ile moda trendine harika şekilde uyum sağlayabilirsiniz. Boydan boya dantelden oluşan gelinlikler son dönemde bir hayli trend. Düşük omuzlu, sırt dekolteli ya da uzun kollu gelinlik modelleri ile harika bir vintage gelini olabilirsiniz.

3Bahar ve yaz düğünleri için vintage gelinlik modelleri

Vintage dendiğinde akla ilk gelen gelinlik modeli hiç şüphesiz midi gelinlikler. 60’ların havasını harika bir şekilde yansıtan bu gelinlik modeli özellikle ilkbahar ve yaz aylarındaki düğünler için oldukça ideal. Hem gönlünüzce dans edebileceğiniz hem de adımlarınızı rahatlıkla atabileceğiniz bir gelinlik modeli arıyorsanız, vintage tarza sahip gelinlikler arasındaki en ideal model midi gelinliklerdir. Genellik kabarık bir eteğe sahip olan bu gelinliklerde bolca dantel ve tül kullanılır.

Mutlaka incele:  Uzun Kollu Gelinlik Modelleri 2017 Koleksiyonları

4Zarif bir vintage gelini olmak için..

Vintage gelinlikler detaylarla kendini gösteren gelinliklerdir. Bu açıdan yakalı ve uzun kollu bir gelinlik sizi anında 50’lilerin moda dergilerinden fırlamış bir hale sokabilir. Aynı şekilde omuz kısmında bulunan boncuklu zincirler de vintage detaylar arasında en çok tercih edilenlerden biri. Eğer uzun kollu ve V yakalı bir gelinlik arıyorsanız, vintage bir tarzı taşıması için omuzları vatkalı modellerden yana tercihinizi yapabilirsiniz. Böylece son derece zarif bir vintage gelini olabilirsiniz.

Mutlaka incele:  V Yaka Gelinlik Modelleri 2016-2017 Trendleri

5Puantiyeli tüller vintage gelinlik modelleri için tam uyumlu

Puantiyeler, 60’lar bu yana moda dünyasına damga vurmuş bir desen. Siz de puantiyeli tüllerden faydalanarak vintage bir gelinlik elde edebilirsiniz. Gelinliğin üst kısmında yer alacak bu puantiye detayı oldukça hoş bir görüntü oluşturabilir. Ayrıca dökümlü omuzlar ve ışıltılı işlemelr de vintage gelinliklerde yer alan diğer detaylar arasında yer alıyor. Bu tür gelinlikler tercih ettiğinizde saç ve makyajınızı da buna uygun yapmalısınız.

6Vintage gelinlik modelleri için uygun saç modellerini keşfedin

Eğer üst kısmı tüllü, sırt dekolteli ya da düşük omuzlu bir gelinlik tercih ettiyseniz bir yan topuz ile harika bir vintage görünüm yaratabilirsiniz. Elbette saç aksesuarları da vintage gelinliğinizi tamamlayacak diğer detaylardan biri.

Daha Fazla Gelinlik Modelleri

Son dönemde modada geriye dönüş yaşanırken trend olan vintage gelinlikler birçok gelin adayının hayallerini süslüyor. Vintage gelinlik modelleri seçeneklerinin yanı sıra birçok gelinlik modeli de bulunuyor. İşte fikir almanız için birbirinden güzel gelinlik modelleri.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!