Yapay Gelin Buketi Yapımı ve Malzemeleri

Birbirinden güzel gelin çiçeği modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2574

Dalından koparılmış çiçeklerle yapılan gelin buketleri son yıllarda çok fazla tercih edilmiyor. Hem kısa sürede solması hem de çiçeklerin boş yere topraklarından ayrılmamaları sebebiyle gelin adayları artık farklı alternatiflere yöneliyorlar. Yapay gelin buketi gibi…

Mutlaka incele:  Düğün Ojesi İçin Gelin Adaylarına Fikirler

Yapay Gelin Buketi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yapay gelin buketi, çoğunlukla gerçek olmayan çiçeklerle yapılan gelin çiçeği buketidir. Yapay gelin buketlerinden bahsedilince çoğu kişinin aklına yapma çiçeklerden oluşan gelin buketleri gelse de, bu yazıda kağıt ile yapılan şık gelin buketlerinden bahsedeceğiz.

2Eski kitap sayfalarından gelin buketine yolculuk…

Renkli kağıtların yanı sıra eski kitap sayfalarından da çiçek yapılabilir. Etrafına yerleştirilen küçük, yeşil çiçek yapraklarıyla birleştiğinde oldukça ilgi çekici bir gelin buketine sahip olacaksınız.

3Peki, kağıt gelin çiçeği nasıl yapılıyor?

Resimde de gördüğünüz aşamaları takip ederek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz kağıt çiçekleri… Tek ihtiyacınız olan renkli kağıt parçaları, bir miktar yapıştırıcı ve yaratıcılık!

5Kağıt yerine tül parçaları veya farklı kumaşlar kullanarak gelin çiçeğinizi yapabilirsiniz.

Kağıt yerine daha şık durması için gelin buketinizin çiçeklerini tül ve parlak kumaşlarla da yapabilirsiniz.

6Üzerine yapay kelebekler de ekleyerek daha şık buketler hazırlayabilirsiniz.

Gelin buketinizi daha da eşsiz hale getirmek istiyorsanız size muhteşem bir önerimiz var. Minik kelebek figürlerini çiçeklerin üzerine yapıştırarak harika bir gelin buketine sahip olabilirsiniz.

Gelin Buketiniz İçin Farklı Seçeneklere Bakmak İster Misiniz?

Papatya seven gelinler için, özellikle kır düğününe yakışacak bir önerimiz var. En güzel papatya gelin buketlerini derlediğimiz Papatya Gelin Buketi Modelleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Gelin Buketi İçin 5 Güzel Model , Mavi Gelin Çiçeği Modelleri ve Şakayık Gelin Çiçeği Modelleri yazılarımızdan da fikir alabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!