Yaza Özel Gelinlik Aksesuarları

Birbirinden güzel düğün fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

649

Gelinlik tek başına bile oldukça şık olmasına rağmen düğün gününüzde onu farklı aksesuarlar ile tamamlamak isteyebilirsiniz. Gece boyunca tüm gözlerin üzerinizde olacağını düşünürsek ne kadar detaylı düşünürseniz o kadar görkemli olacaktır her şey. Gelinlik seçiminiz bittikten sonra gelinlik aksesuarları seçimine geçebilirsiniz. Hazır yaz da geliyorken bu mevsime özel neler kullanabilirsiniz sizler için listelemek istedik. İster kır düğünü yapın ister deniz kenarı düğünü, bu aksesuarlar sizi mükemmel gösterecek.

En Güzel Gelinlik Aksesuarları

Yaz geliyor! Yaza özel gelinlik aksesuarları ile birbirinden güzel fikirler alabilir ve düğün hazırlıklarında son dönem fikirlerini alabilirsiniz.

Duvak

Karar vermeniz gereken ilk aksesuar duvak olmalı. En zor olanı ilk hallederseniz eğer diğer seçimler oldukça rahat olacaktır. Duvak seçimi ayarladığınız konsepte, yaptıracağınız saç modeline göre değişiklik gösterebilir. Bu sebepten dolayı bunlara karar verdikten sonra duvak seçimine geçmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Mutlaka incele:  Gelin Damat Resimleri İçin En Güzel Örnekler

Bu konuda ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey kumaş ve tarz uyumu. Gelinliğiniz ile duvağınızın hem kumaş olarak hem de tarz olarak uyumlu olması gerekli. Uzun bir duvak tercih etmek istiyorsanız düğün gecesinin tamamını düşünmelisiniz. Genel olarak uzun duvak takan gelinler ilerleyen saatlerde rahat dans edebilmek için ya duvağını çıkarıyor ya da ikinci –kısa- bir duvak takıyor.

Açık alanda bir düğün olacaksa hava şartlarını da göz önünde bulundurmak lazım. Sizi çok fazla terletecek, havasız bırakacak bir duvaktansa kısa ve tül olanları tercih edebilirsiniz.

Gelin Ayakkabısı

Ayakkabınızı seçerken tabi ki gelinliğe uyumu, şıklığı dikkat edilecek konular ancak çok uzun süre bu ayakkabılarla olacağınız ve gece boyunca aktif olmanız gerekeceği için rahatlığını da ikinci plana atmamak lazım. Yaz düğünlerinde zaten çok kalın deriye sahip, her tarafı kapalı ayakkabıları tercih etmek uygun olmayacaktır. Yaz için tasarım yapan birçok firma bulunmakta. Bunlar sadece size özel tasarımlar yaptırabilirsiniz. Babet mi abiye mi ne tarz isterseniz isteyin bu ayakkabıları özel yaptırabilirsiniz. Eğer hazır almayı düşünüyorsanız rahatlığını, ayağınıza vurmamasını es geçmeden seçimler yapmalısınız.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Nedime Saç Modelleri

Gelin Tacı

Gelinlik aksesuarları için yaz düğününde taç ne alaka diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak burada bahsedeceğimiz taçlar işlemeli, zincirli taçlar değil. Tam kır düğünlerine yakışır bir çiçeklerden yapılma taç. Özellikle buketinizde bulunan çiçeklerden yaptırırsanız çok daha harika gözükecektir. Atmosfere de oldukça uygun olacaktır. Doğa ile bütünleşebilirsiniz. Hazır olarak çok fazla satışı olmayan bu taçlardan dilerseniz kendiniz bile yapabilirsiniz. Bu tarz bir taç için alternatif isterseniz eğer saçınızı yaptırırken buketinizde kullandığınız çiçeklerden saçlarınızın aralarına yerleştirip oldukça şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelinlik ve Duvak Uyumu Nasıl Olmalı?

Gelin Buketi

Buketinizi seçerken tek renk, ağır çiçekleri tercih etmektense ortamla uyumlu rengarenk çiçekleri seçebilirsiniz. Özellikle yapay çiçekler yerine doğal çiçekler çok daha zarif gözükecektir. Hazırlatacağınız yere biraz daha salaş bir buket istediğinizi söylemeyi de unutmayın.

Şapka

Düğün sizin düğününüz. Gelinlik aksesuarları için hiç bir standarda uymak zorunda değilsiniz. Duvak takmak yerine ortama uygun rengarenk şapkalar da kullanmanız mümkün. Özellikle diğer ülkelerde, son dönemde oldukça popüler olan bu akım yavaş yavaş ülkemize de gelmeye başladı. Hatta gelin ve damadın aynı şapkayı kullandıkları düğünler bile tasarlanmakta.

Eldivenler

Gelinlik aksesuarları olarak çok fazla tercih edilmese de saf tülden yapılmış eldiven modelleri veya süslenmiş kısa eldivenler tercih edebilirsiniz. Oldukça retro bir görünüm katacaktır size. Havanın çok sıcak olma ihtimaline karşı çok fazla tavsiye etmesek de eğer vintage bir konseptiniz varsa ortama çok uyacaktır. Eğer isterseniz de gecenin ilerleyen saatlerinde çıkartabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!