Bahçe Dekorasyon Fikirleri, Örnekleri

En güzel ev dekorasyonu fikirleri için yazının sonunda ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1804

Betonlaşmanın giderek arttığı günümüzde, küçücük yeşil alanlar bile insanları heyecanlandırmaktadır. Hele de bahçeli bir eve sahip olmanın şansını yakalamış az sayıdaki insanlar için bahçeleri stresten uzaklaşmak, nefes almak için kullandıkları en değerli ev bölümü olmaktadır. Bu sebeple günümüzde bahçe dekorasyon fikirleri ev dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası halini almış durumdadır.

Bahçe Tasarımında İlk Adım Nasıl Atılmalıdır?

bahçe dekorasyon fikirleri

Bahçe tasarımında öncelikle alan hesaplaması yapılmalıdır. Daha sonra ise malzeme tercihleri ve kişiliğinizi yansıtacak alternatifler belirlenmelidir. Bu alternatifleri “bahçe dekorasyonu nasıl yapılır?” sorusunu uzman kişilere yönelterek çoğaltmakta mümkündür.

Mutlaka incele:  Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları

Bahçe Dekorasyon Fikirleribahçe dekorasyon fikirleri

Bahçe dekorasyonunda, kişiler peyzaj mimarlarından destek alabilirler. Yapılacak çalışmanın ev içi dekorasyonunun bir devamı olduğunu unutulmadan bahçe dekorasyon örnekleri modelleri araştırmaları malzeme ve işçilik olarak aynı doğrultuda sürdürülmelidir.

Malzeme Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

bahçe dekorasyon fikirleri

Taş malzemeler, ahşap malzemeler kişisel zevklere, beğeni algılarına ve yaratmak istediğiniz ortama göre değişebilir. Doğallıktan yana iseniz ve doğal yaşamı bana evimde de hissettirecek tasarımlar olmalı diyenlerdenseniz yemyeşil çimler ile ahşap mobilyalar içinizi açabilir ve sizin tarzınızı yansıtabilir. Ayrıca taş bir zemin üzerine bir havuz da modern bir stil yaratmak isteyenler için bahçe düzenlemesi örnekleri olarak dikkatleri üzerine çekebilecek detaylara sahiptir.

Mutlaka incele:  Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri

Kendin Yap Fikirlerde Neler Seçilebilir?

bahçe dekorasyon fikirleri

Kısıtlı dinlenme zamanlarının geçeceği, dostların ağırlanacağı ferah alanlar yaratmak için fazlaca zaman veya alım gücü yoksa  pratik bahçe tasarımları en büyük kurtarıcılar olacaktır. Bu noktada, aşağıdaki gibi birkaç küçük dokunuş harikalar yaratacaktır.

  1. Evde kullanmadığınız kapları süsleyerek yapabilecek saksılar,
  2. Reçel kavanozlarından aydınlatmalar,
  3. Tekstil ürünlerinden minderler yapmak,
Mutlaka incele:  Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri

Bu ürünleri kullanmak hem eğlenceli, hem az maliyetli hem de çok şık duracak ilginç bahçe tasarımları için alternatifler oluşturacaktır.

Balkonlarımızı Da Keyifli Bahçelere Çevirmek Mümkün!

Nüfusun büyük bir kısmı apartman dairelerinde yaşamlarını sürdürmektedir. Ancak herkesin bahçeli bir evde oturma hayalide vardır. Eğer şartlar bahçeli bir ev için uygun değilse modern bir bahçe düzenini balkonlara yansıtmak iyi bir seçenektir. Kolay bahçe balkon süsleme örnekleri ile teraslar, balkonlar bahçe keyfini aratmayacak şekilde düzenlenebilmektedir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!