Dikdörtgen Salon Dekorasyon Örnekleri

1471

Ev dekorasyonu zordur ama dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri uygulaması daha zordur. Mobilyalarınızı nereye koyacağınızı şaşırabilir, odayı bu dar görünümden kurtarmak için yollar arayabilirsiniz.

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu Örnekleri ve Fikirleri

Dikdörtgen salonunuzu ufak tüyolarla olduğundan daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz. İşte, özenle hazırladığımız farklı salon dekorasyon örnekleri…

Mutlaka incele:  En Güzel Dekoratif Boya Uygulamaları ve Örnekleri

1Daha geniş göstermek için açık renkler tercih edin

Açık renkler (bej, krem, beyaz) odanızı daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşturacaktır. Özellikle yüksek pencerelere sahipseniz işiniz daha da kolay!

2Tren görünümünden kaçının

Mobilyalarınızı yan yana sıralayarak tren görünümü oluşmasına engel olun. Eğer çok dar bir salonunuz yoksa, mobilyalarınızı karşı karşıya koyarak dekorasyonda tren görünümünden kaçınabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Salon, Mutfak İçin Modern Avize Modelleri, Örnekleri ve Fikirleri

3Yeterli genişlik varsa L tipi koltuk kullanışlı olabilir

Yeterli genişliğe sahipseniz L koltuk, kurtarıcınız olacaktır! Hem rahat hem şık görünümlü hem de küçük alanlar için ideal L koltuk modelleri, dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri arasında sıkça göze çarpıyor.

4Televizyonun konumu önemli

Televizyonunuzu, oturma grubunuzun karşısına koyabilirsiniz. Ama televizyonun çok büyük olmamasına özen gösterin. Çünkü odanın metrekaresine göre fazla büyük televizyonlar hem göz sağlığı açısından hem de dekorasyon açısından olumsuz etki yapmaktadır.

5Dikdörtgen salon dekorasyonu örnekleri için bir köşesi dinlenme yeriniz olabilir

Salonunuzun en uç tarafında, pencerenin yanında küçük ama rahat bir sandalye ve yanında duvar kitaplığı, salonunuz için iyi bir tercih olabilir. Hem az yer kaplayacak, hem de boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir köşeye sahip olmuş olacaksınız.

Mutlaka incele:  Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri

6Salonunuz dar ama modern bir görünüme kavuşabilir

Dar salonlar karanlık ve kasvetli görünüme mahkum değildir. Başarılı mobilya ve renk seçimleriyle modern bir görünüme kavuşabilirler. Duvarlara asacağınız tablolar bile evinizin tüm havasını değiştirebilir. Ya da ilginç aydınlatma araçları, bu konuda size yardımcı olacaktır.

Küçük Ev Nasıl Dekore Edilir?

Dikdörtgen salonlar kadar küçük evlerin dekorasyonu da oldukça zordur. Kare olmasına rağmen bazı odalar küçük oldukları için havasız ve basık görünürler. En şık mobilyalarla dizayn etseniz dahi karamsar bir hava yaratabilirler. Ufak tüyolarla küçük ev dekorasyonunda da başarıyı yakalayabilirsiniz Bunun için Küçük Oda Dekorasyonu Modelleri ve Püf Noktaları yazımızı inceleyebilirsiniz.

dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri

salon dekorasyon örnekleri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!