En Güzel Dış Cephe Mantolama Modelleri

2699

Özellikle yeni yapılan binalara uygulanan, eski binalara uygulanması da zorunlu hale gelen mantolama işleminin pek çok faydası vardır. Bu faydalar hem yaz mevsimlerinde hem de kış mevsimlerinde kendini gösterir. Isı anlamında büyük farklılıklar gösteren mantolama sisteminde doğalgaz ya da kömür tasarrufu da yapılmış olur. Ev içerisinde özellikle giriş ve en üst katta oturan kişilerin dış cephe mantolama modelleri için araştırmalar yapması ve evlerine uygulatması gerekmektedir.

Mutlaka incele:  En Güzel Mutfak Modelleri

Dış Cephe Mantolama Modelleri ve Faydaları

Binalarda ideal ısının yakalanabilmesi için tüm binanın mantolama işlemine tabii tutulması gerekir. Bazı binalarda sadece belirli dairelerin bu işlemi yaptırması yetersiz ve işlevsiz olacaktır. Bunun nedeni binada yalıtımın da tam anlamı ile sağlanamamış olmasıdır. Dış cephe mantolama modelleri çok çeşitlidir ve her zaman uygun fiyata bulabilmek de mümkündür.

1Kış Soğuklardan Korunmak İçin dış cephe mantolama modelleri

Kış aylarının aşırı soğuklarında ısıtma biçimi her ne olursa olsun hep ekstra yükseltilir. Bunun neticesinde de ay sonunda hep kabarık faturalar görülür. Tüm bunlardan kurtulmak için mantolama yöntemi tercih edilmelidir.

Mutlaka incele:  Bahçe Düzenleme Teknikleri, Fikirleri ve Püf Noktaları

2Yaz Sıcaklarından Korunmak İçin

Çoğu zaman yaz aylarının en sıcak zamanlarında ev içerisinde duramamaktan şikayetçi olunmaktadır. Bunun çözümü de yine dış cephe mantolama modelleri ile olacaktır. Yazın başlayan aşırı sıcaklar mantolama sisteminde tutulur ve içeriye verilmez. Kış aylarında da bu sıcaklık kendini gösterir.

3Rutubete Karşı Önlem Almak İçin

Ev içerisinde olan ve kişileri olumsuz yönde etkileyen rutubete karşı da alınabilecek tek önlem yine dış cephe mantolama modelleri sistemidir. Mantolama sistemi küf, nem ve rutubet gibi zararlı oluşumların duvarlarda başlamasına engel olur.

5Doğadaki Enerji Kaynaklarının Tükenmemesi İçin

Ne olursa olsun evde ısınma biçimi olarak belirlenmiş yakıt türleri yenilenebilen kaynaklar olmadığından bir gün tükenecektir. Dış cephe mantolama modelleri sayesinde yakıttan tasarruf sağlamak mümkün olduğu gibi doğadaki kaynakların tükenme sürelerinin ertelenmesine de katkıda bulunulur.

6Kuzey Cephelerin Korunması İçin

Binalarda tek cephe mantolama yapılmamalıdır. Özellikle kuzey cephelerin soğuk havalardan daha çok etkilendiği ve mantolamaya ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır.

Mantolama Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dış cephe mantolama modelleri için karar verilen firma, izoder üyesi olmalıdır. Mantolama uygulandıktan sonra sürülecek boya badana, solvent içermemelidir. Mantolama işleminde uzman kişiler de bulunmalı ve önceden planlama yapılmalıdır. Mantolama sonucunda evin duvarlarından su almaması gerekir. Bu yüzden iyi bir mantolamada su testi de yapılabilir. Dilerseniz, Ahşap Ev Dekorasyonu Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

1 YORUM

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!