En Güzel 5 Gelin Ayakkabısı Modelleri

Yazının hemen sonunda bulunan galerimizi mutlaka inceleyin!

2020

Düğün hazırlıkları yaparken gelinlik seçme sürecinin hemen ardından gelinliğe uygun aksesuar ve ayakkabı seçimi gelir. Hem düğün mekanına hem temaya hem de gelinliğinize uygun bir gelin ayakkabısı modelleri seçmek için biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

Gelin Ayakkabısı Modelleri İçin Şık Öneriler

Her ne kadar gelinliğin altında görünmeyecek gibi dursa da yürümek için eteğinizi her kaldırdığınızda ayakkabılarınız göze çarpacaktır. Bu açıdan gelin ayakkabısı seçimi de son derece önem isteyen bir konudur.

1Gelin Ayakkabısı Modelleri Seçerken…

Nasıl bir gelin ayakkabısı istediğinize karar vermeden önce ayak yapınızı, düğün dansınızı ve tarzınızı da iyi tanımanız, seçiminizi daha rahat yapmanızı sağlayacaktır. Bu noktada dantelli, renkli, klasik, babet ve taşlı gelin ayakkabısı modelleri karşımıza çıkmaktadır.

Mutlaka incele:  Düğün Ayakkabıları İçin Harika Modeller

2Dantelli Gelin Ayakkabısı Modelleri

Dantel, bir düğünün olmazsa olmazıdır. Gelinlikten mekan dekorasyonuna kadar kullanılan danteli ayakkabı da da kullanmamak için hiçbir sebebiniz yok. Dantelli gelinliğinizin altına giyebileceğiniz gibi sade bir gelinliğe hareket katmak amacıyla da dantelli ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Dantelli ayakkabılar ayağınızı son derece zarif göstermesinin yanı sıra fiyonk, çiçek gibi ek detaylarla gelinlik kombininize de uyum sağlayacaktır. Şık bir salon düğünü ya da vintage temalı düğünler için ideal bir ayakkabı modelidir.

3Renkli Gelin Ayakkabısı Modelleri

Son dönemlerde alışılmış seçimleri yıkan ve daha marjinal tercihler yapan gelinler bir hayli çoğaldı. Farklılık yaratmak ve düğün günü biraz da neşe dolmak amacıyla renkli ayakkabı modelleri tercih edilebilir. Pembe, mavi, yeşil, kırmızı gibi capcanlı renkleri tercih ederek bunu gelin buketinizle kombinleyebilirsiniz. Özellikle yaz düğünleri çok daha dinamik ve enerji dolu olduğundan bu tarz gelin ayakkabısı modelleri uygun olabilir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Renkli Gelin Ayakkabısı Modelleri ve Fiyatları

4Klasik Gelin Ayakkabısı Modelleri

Gelinlik modelinde de klasikten şaşmayan gelin adayları için klasik gelin ayakkabısı modelleri her zaman idealdir. Sviri burunlu, beyaz, pudra, krem ya da kırık beyaz renklerinden oluşan düz ayakkabılar son derece zarif ve asil görünmek için tercih edilebilir. Çok hafif ışıltılı detaylar ya da taşlı süslemeler de bulunabilen bu ayakkabı modelleri sade gelinlikler için en iyi seçimlerden biridir. Vintage ya da minimal gelinlik modellerinden birini seçtiyseniz ayakkabı tercihinizi de klasikten yana yapabilirsiniz.

5Farklı Gelin Ayakkabısı Modelleri

Son zamanlarda klasik, dantelli ve renkli ayakkabıları ile birlikte, farklı gelin ayakkabısı modelleri de trend oluşturmaya başladı. Rahatlık ödün vermek istemeyen gelin adayları, babetleri tercih ederken, gösterici ve şatafatı seven gelin adayları ise seçimini taşlı gelin ayakkabı modellerinden yana kullanıyor.

Mutlaka incele:  Farklılık Arayanlar İçin Mor Gelin Ayakkabısı Modelleri

6Babetler

Düğün günü rahatlığından ödün vermeyenler veya uzun görünmek gibi bir derdi olmayan gelin adaylarının en çok tercih ettiği ayakkabı modellerinden biri olan babetler, hem sadelikleri hem de şık görünümleriyle son derece tercih edilesi görünüyor. Gün boyu rahat adımlar atabileceğiniz ve gönlünüzce dans edebileceğiniz babetler hemen her türlü düğün teması için de uygun olabilir. Salon düğünü ya da gösterişli bir düğün için bile pırıltılı, taşlı babetler tercih edilebilir.

7Taşlı Gelin Ayakkabısı Modelleri

Gelin ayakkabısı konusunda da gösterişten uzak durmak istemeyenler için tercih edilebilecek olan taşlı ayakkabı modelleri pırıltılı görünümü ve zarif duruşuyla düğün gününüzde kendinizi prenses gibi hissetmenizi sağlayabilir. Ancak daha dengeli bir görünüm için sade gelinlik tercihlerinde daha taşlı ve parlak ayakkabılar doğru karar olacaktır. Hem ışıltılı gelinlik hem de ışıltılı ayakkabı biraz fazla ihtişamlı bir görünüm oluşturabilir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!