Esma Sultan Yalısı Düğün Organizasyon Fiyatları

3753

Son yıllarda düğün salonlarının dışında tarihi mekanlar da oldukça sık tercih edilir oldu. Tarihi mekanlardan bazıları düğünler için hazırlanıyor ve buralarda düğün yapma fırsatı veriliyor. Eğer siz de tarihi bir mekanda düğün yapmak istiyorsanız Esma Sultan Yalısı düğün için uygun olabilir.

Esma Sultan Yalısı Düğün Organizasyonu

Esma Sultan Yalısı düğün için çok uygun bir mekan. Eğer tarihi mekanları seviyorsanız, klasik düğün salonları size sıkıcı geliyorsa düğün yapmak için bu güzel yalıyı tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Pendik Kiralık Gelinlik Fiyatları

1Esma Sultan Yalısı’nın Tarihçesi

Esma Sultan Yalısı, adını 32. Osmanlı padişahı Abdülaziz’den almış. Yalı, Esma Sultan’a düğün hediyesi olarak verilmiş. O ölünce Abdülaziz yalıyı kızı Cemile Sultan’a, Cemile Sultan ise kızı Fatma Sultan’a hediye vermiş. 1915 yılında ise yalı, Osmanlı saray hanedanının mülkiyetinden çıkmış. Ardından farklı amaçlar için kullanılmış ve 90’lı yılların başında The Marmara Collection tarafından satın alınmış.

Mutlaka incele:  Harbiye Orduevi Düğün Fiyatları

2Esma Sultan Yalısı’nın Kapasitesi

Esma Sultan Yalısı’nın geniş bir kapasitesi var. Dış mekanda yuvarlak masalı 1000 kişi, kokteyl düzeninde 3000 kişilik misafir kapasitesi mevcut. İç mekanda ise 350 kişilik yemek ve 600 kişilik kokteyl kapasitesi var. Misafir sayınıza göre ve mevsim şartlarına göre bu mekanlardan birini tercih edebilirsiniz.

3Esma Sultan Yalısı’nın Size Sunduğu Olanaklar…

Esma Sultan Yalısı’nda düğün yaparsanız size bir nedime tahsis ediliyor. Bu nedime gece boyunca size, gerekli konularda yardımcı oluyor. 1 saatlik kokteyl (menü ile birlikte), düğün pastası ve cupcake ikramı, limitsiz yerli içki, balayı suiti ve gelinin hazırlanması için Pembe Köşk’te oda tahsis ediliyor. Bu hizmetler için ek bir bedel istenmiyor.

Mutlaka incele:  Sultanbeyli Düğün Salonları Listesi

4Esma Sultan Yalısı Düğün Fiyatları

Esma Sultan Yalısı’nda düğün yapmak bir hayli maliyetli diyebiliriz. Kişi başı 300-400 TL ücreti var. Bu ücrete müzik ve mekan süslemesi dahil değil. Bu hizmetler için ekstra ücret ödemelisiniz.

Küçüksu Kasrı Düğün Organizasyon Fiyatları ve Fikirleri

İstanbul’da tarihi bir mekanda düğün yapmak istiyorsanız şanslısınız çünkü birçok alternatifiniz var. Sizin için Küçüksu Kasrı’nı araştırdık. Küçüksu Kasrı’nda düğün yapmanın size ne kadar mal olacağını öğrenmek istiyorsanız Küçüksu Kasrı Düğün Organizasyon Fiyatları ve Fikirleri isimli yazımıza göz atmalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!