Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri

1407

Sizlere birbirinden güzel, birbirinden şık ev dekorasyon modelleri ve bu dekorasyonlara ulaşmak için faydalanabileceğiniz dekorasyon fikirlerimizi aktarmak istiyoruz. Bir evi dekore ederken dikkat edilmesi gereken noktalarla ilgili size ipucu vereceğiz.

Oda Oda Anlatımlı Ev Dekorasyon Modelleri

Bir evi dekore ederken renklerin birbiri ile uyumu çok önemlidir. Ev dekorasyon modelleri konusunda eşyaların yerleşimi de büyük önem arz eder.

Mutlaka incele:  İlginç Ev Dekorasyonları

1Renga Renga Rengarenk

Renkler ev dekorasyon modelleri için çok önemli. Evlerimizi dekore ederken de renk seçimine dikkat etmeliyiz. Seçeceğimiz renk ruh halimizi etkileyecektir. Örneğin kırmızı renk coşturma etkisi olan, duygusal yoğunluk arttırıcı etkisi olan bir renktir. Beyaz renk ışık yansıtma özelliği olan ve ortamı serinletici bir etkisi vardır. Kahverengi eşyalar da doğallığı yansıtır.

2Oturma Odası Nasıl Olmalı?

Oturma odası dekorasyonunda rahatınızı ön planda tutmalısınız. Alanınız da satın alacağınız eşyaları işlevine göre seçmelisiniz.

3Mutfak Nasıl Dekore Edilmeli?

Mutfak bir kadının en çok vakit geçirdiği alanlardandır bir evde. Ayrıca kahvaltı olsun akşam yemeği olsun bir ailenin bir araya geldiği ve aile bağlarının kuvvetlendiği yerdir. Bu nedenle mutfağın dekorasyonunda sıcak renkler tercih etmek ya da ortamı aydınlatan beyaz rengini kullanmak mekanı yaşanılası kılacaktır. Şık bir gri renk de modern, profesyonel bir görünüm verecektir.

Mutlaka incele:  Ev İçi Dekorasyon Örnekleri

4Salon Evlerin Baş Tacı

Ülkemizde salon genelde oturmadığımız, sürekli temiz ve düzenli tutmaya özen gösterdiğimiz, misafirler için ayırdığımız korunmuş bölgedir. Salonu dekore ederken öncelikle modern bir tarz mı yoksa klasik bir tarz mı benimseyeceksiniz buna karar vermeniz gerekir. Sonrasında renk seçimi gelir. Mobilya renkleri diğer eşyaların renginin seçiminde bir baz oluşturur. Ev dekorasyon modelleri için perde ve halılar mobilyalar ile birebir aynı renklerde olmak zorunda değildir, kontrast oluşturmak da tercih edilebilir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Mutfak Avize Modelleri Örnekleri ve Fikirleri

5Banyo Deyip Geçmemek Lazım

Banyonuzu kaliteli, toz göstermeyen renklerden seçeceğiniz fayans malzemeleri ile donatmanız faydalı olacaktır. Kokulu mumlar, minik figürlü sabunlar, minik dekoratif havlular banyonuza ayrı bir hava katacaktır. Elbette bu havluları misafirlerinize de sunabilirsiniz.

6Objelerle Süsleyin

Evinizde kullanacağınız objeler, eve renk katacak. Bunun yanı sıra, örneğin aynalar dar alanları geniş göstermek için faydalanılacak objelerdendir. Seçeceğiniz kaliteli, birbirinden farklı dekoratif objeler evinizi daha zengin ve sıcak gösterecek.

Renkler, Odalar, Objeler ve Bütün Detaylarıyla Ev Dekorasyon Modelleri

Ev dekorasyon modelleri klasik ya da modern olabilir. Bir evi dekore ederken odaların hepsi birbiri ile uyumlu olmak zorunda değildir. Her odanın kendi içinde bir tarzı olması yeterlidir. Bu tarzı oluştururken renkler ve objeler de elbette çok kritiktir. Objelerin büyüklükleri, çeşitleri, hangi malzemeden yapıldıkları dikkat etmeniz gereken özellikler.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!