Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

875

Salonunuzdan mutfağınıza evinizde aydınlatma amacıyla kullanacağınız araçlar hakkında bilgi vermek için bu yazımızı hazırladık. Bu yazımızda aydınlatma ürünleri ve nasıl kullanıldıkları konularına değineceğiz.

Aydınlatma ürünleri ve kullanımı

Aydınlatma ürünleri denince genellikle odalarımızdaki tavandan sarkan lambalar gelmekte. Ancak günümüz aydınlatma teknikleri sadece tavandan sarkıtılan lambalardan oluşmuyor. Ürün çeşitliliği o kadar fazla ki karar vermekte zorlanıyoruz.

Mutlaka incele:  Açık Mutfak Salon Dekorasyonu ve Modelleri

1Mekana göre aydınlatma önemli

Evimizde salon aydınlatması ile mutfak aydınlatması bir olmamalı. Her odanın kendine göre bir ışık ihtiyacı bulunmakta. Aydınlatma ürünleri seçimlerinde odanın dekoruna ve ışık ihtiyacına göre seçim yapılması gerekmektedir.

3Tasarruf ampulleri tercih edilmeli

Enerji harcaması konusunda cebimiz kadar doğayı da düşünsek iyi olur. Bu nedenle tasarruf ampullerini tercih etmeliyiz. Bu konuda piyasaya yeni giren led ampuller hem uzun ömürlü hem de çok az enerji harcıyorlar.

4Avizeler geçmişin en çok tercih edilenlerinden

Avizeler tasarım olarak artık eskiden gördüğümüz yuvarlak çemberlerden oluşmasa da halen farklı modeller ile kullanılıyor. Özellikle salonlarınızda günümüz tasarımlarını içeren avizeleri seçebilirsiniz.

6Tavan spotları tercih edilebilir

Tavanda dekoratif süsleme veya asma tavan kullanılıyorsa led ampullü spotlar kullanılarak gerektiğinde aydınlık bir ortam sağlanabilir. Bunun dışında ışık kanalları oluşturularak gerektiğinde loş bir ortam sağlanabilir.

7Tablolar ve biblolar için

Evinizde bulunan tablo, biblo gibi sanatsal objeleriniz varsa bunları direkt aydınlatma ile ışıklandırarak hem dekoratif bir görüntü sağlar hem de aydınlatma için bu ışıkları kullanabilirsiniz.

Aydınlatma ürünü seçerken

Evinizin iç aydınlatması için ürün seçerken tasarruflu olmasına, göz sağlığınıza zarar vermeyecek ürünler olmasına özen göstermeli ve direkt aydınlatmalardan kaçınmalısınız. Aydınlatma ürünleri konusunda verdiğimiz bilgilere uyarak seçimlerde bulunabilirsiniz. Dilerseniz, En Güzel Ev Dekorasyonları başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!