Gelin Evi Dekorasyonları: Mutfak, Oturma Odası, Salon

Birbirinden güzel çeyiz ve dekorasyon fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

741

Gelin evi hazırlıkları yapılırken yepyeni telaşlar da beraberinde geliyor. Gelin evleri için en önemli konu dekorasyondur. Herkes modern ve güzel bir dekorasyon yapmak istiyor. Gelin evi dekorasyonları ile ilgili fikirlere ihtiyacınız varsa yazımızın devamını okumalısınız.

Gelin Evi Dekorasyonları için Harika Fikirleri

Gelin evi dekorasyonu tamamen sizin zevkiniz doğrultusunda ortaya çıkıyor. Eşya seçme konusunda çok iyi olsanız da doğru dekorasyon yapmak sanıldığı kadar kolay değil. Evinizi doğru dekore etmeyle ilgili fikirler için yazımızın devamını okumalısınız.

Mutlaka incele:  Çeyiz Sandığı Nasıl Hazırlanır?

1Mutfak Dekorasyonu

Mutfak, özellikle kadınların en çok zaman harcadığı yerdir. Mutfağınızın dekorasyonu elbette çok önemli ancak kullanışlı olması da çok önemli. Mutfak eşyalarınızı güzelce sığdırabilmek için bolca dolaba ihtiyacınız var. Dolaplarınız mutfak tezgahıyla uyumlu görünmeli. Mutfak tezgahınızda mermer kullanmak kullanışlıdır. Mermer hem dayanıklı hem de kolay temizlenen bir malzeme olduğu için mermer tercih etmenizi öneriyoruz. Ayrıca koyu renk mermer izleri belli edeceği için açık renk mermer seçmelisiniz. Gelin ev dekorasyon için çalışmalara başladığınızda sadece dekorasyona değil mutfağın kullanışlı olmasına da özen göstermelisiniz.

Mutlaka incele:  Kapsamlı Evlilik Listesi ve Önerileri

2Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası, evin en çok kullanılan bir başka alanı. Gelin ev dekorasyonu için oturma odası çok önemli. Bu odada huzurlu hissetmek için dekorasyonuna önem vermelisiniz. Koltuklarınız desenli ise düz renk bir halı seçmenizi öneriyoruz. Hem koltuklar hem de halı desenli olduğunda karmaşık bir görüntü ortaya çıkabilir. Eğer görseldeki gibi bir orta sehpanız varsa üstünü küçük objelerle süsleyebilirsiniz. Perde seçiminizi de koltuklarınızın rengine göre yaparsanız dekorasyonunuz daha çok ortaya çıkacaktır.

3Salon Dekorasyonu

Geniş bir salonunuz yoksa köşe koltuk takımı alabilirsiniz. Yeni gelin evi dekorasyonları yaparken tam bir koltuk takımını sığdırmakta zorlanabilirsiniz. Koltuk takımınızı zevkinize göre modern ya da klasik seçebilirsiniz elbette ancak salonun geri kalanında da koltuk takımınıza göre seçim yapmanız gerektiğini unutmayın. Klasik bir koltuk takımı seçtiyseniz salonda kullandığınız diğer eşyalar da koltuklarınızla bir bütün olmalı. Tv üniteniz için dolapları olan bir model tercih ederseniz bu dolapları da değerlendirerek daha derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Yeni Gelin Evi Dekorasyonu Nasıl Olur?

Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Eviniz için modern bir dekorasyon yapmak istiyorsanız ve fikirlere ihtiyacınız varsa sizin için hazırladığımız Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Modern Dekorasyon Fikirleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!