İslami Düğün Müzikleri Listesi

1184

Birçok kişi hayatlarının en önemli günü olan düğünlerini İslami usüllere göre yapmayı tercih eder. İslami düğünler, diğer düğünlere göre birçok farklılık içerir. Bunların başında ise müzik gelir. Çünkü islami düğün müzikleri tasavvuf müzikleri ve ilahilerden oluşur.

En güzel islami düğün müzikleri

İslami düğünlerde yalnızca İslam’in izin verdiği ilahi ve türkülere yer verilir. Eğer bir islami düğün organizasyonu yapıyorsanız sizin için derlediğimiz islami düğün müzikleri adlı listemize bakabilirsiniz.

Mutlaka incele:  İslami Düğün Davetiyeleri

1Sallu ala Mohammad

En bilinen ilahilerden biri olan Sallu ala Mohammad islami düğünlerde tercih edilebilir. Hem giriş müziği olarak hem de düğünün ilerleyen saatlerinde çalınabilir.

3Sami Yusuf – Hasbi Rabbi

Sevilen sanatçılardan biri olan Sami Yusuf’un birçok eseri, bu düğünlerde çalınabilir. Popüler ilahiler çalmayı tercih ediyorsanız bu sanatçının en bilinen şarkılarından biri olan Hasbi Rabbi ile konuklarınıza keyifli vakit geçirtebilirsiniz.

4Hüseyin Sandıklı – Bu Dügüne Masallah

Arapça ilahilerin yanı sıra son zamanlarda Türkçe ilahiler de geniş bir yere sahip. Birçok sanatçıya sahip farklı Türkçe ilahiler bulabilirsiniz. Bunlar arasında en popüler olanlardan biri ise Bu Düğüne Maşallah adlı şarkıdır. İslami düğünler için en ideal şarkılar arasında yer alır.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Kapalı Prenses Gelinlik Modelleri

5Can Atilla – Rumeli Hisarı

Yine Türkçe ilahiler konusunda başarılı sanatçılardan biri olan Can Atilla’nın şarkılarını da dini düğünler için tercih edebilirsiniz. Giriş müziği olarak da seçebileceğiniz gibi ilerleyen saatlerde bir tasavvuf grubuyla seslendirilmesini sağlayabilirsiniz.

6Maher Zain – Mawlaya

Düğününüzde son zamanların en popüler şarkıların çalınmasını istiyorsanız birçok kişi tarafından beğenilen ilahileri seslendiren Maher Zain’in şarkılarını tercih edebilirsiniz. Mawlaya adlı ilahinin yanı sıra Maşaallah, Muhammad ve Neredesin adlı ilahiler de düğünler için uygun olabilir.

Dini Düğün Organizasyonu

İslami düğününüz için islami düğün müzikleri adlı listemizden ilham aldıysanız diğer ayrıntılar için daha önce derlediğimiz İslami Düğün Organizasyonu Nasıl Olur? Adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!