Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri Nelerdir?

1399

Küçük bir salonunuz var ise küçük salon dekorasyon örnekleri salonunuzu dekore ederken işinize yarayacaktır. Alanların büyüklüğünü küçüklüğünü dert etmeyin, bir alanı bir odayı geniş ya da dar gösteren eşya tercihleri de odanın nasıl göründüğünü etkiler. Mobilyaların sadece seçimi değil alanda yerleşimi de çok önemlidir. Siz siz olun sakın doğru ölçü almadan mobilya alışverişi yapmayın. Hatta ölçü alırken sadece duvardan duvara ölçü almakla yetinmeyin, süpürgelik alanlarını da göz önünde bulundurun.

Mutlaka incele:  Dış Cephe Boya Modelleri Nelerdir?

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri İle Eşyalar Salona Nasıl Sığar Diye Düşünmeyin!

Eşyalar salona nasıl sığacak diye telaş etmeyin. Küçük salon dekorasyon örnekleri belki de aklınıza gelmemiş değişik yöntemler sunacak, değişik fikirler ile salonunuz küçük de olsa konforlu bir şekilde yaşayabileceğiniz eşyaları seçmenize vesile olacak.

1İlk Etapta Katlanabilir Mobilyalar

Salonunuz küçük ise ilk akla gelen seçenek katlanabilir mobilyalardır. Katlanabilir masalar misafir geldiğinde büyütülerek daha çok kişiyi ağırlamanızı sağlar. Katlanabilir sehpalar ortada fazla yer kaplamaz, sadece ihtiyaç olduğunda çıkarılır açılır.

Mutlaka incele:  Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları

2Katlanır Yataklar, Kanepeler, Çekyatlar

Zaman zaman yatılı misafirleriniz oluyor ise ve bu misafirleri ağırlayacağınız bir eşya düşünüyor iseniz oturma takımlarınızı katlanır, açılır, yatak olur şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca alanınız çok darsa direkt duvara doğru katlanan, dolabın içine yerleşen ve hiç yer kaplamayan yataklardan almanız mümkün.

3TV Ünitesini Nasıl Seçmelisiniz?

Salonu daraltmamak için işlevsel ve fazla süse, şatafata kaçmayan bir TV ünitesi seçilmelidir. Seçilen TV ünitesi salonun boyutuna uygun olmalıdır.

5Gergi Tavanı Duymuş Muydunuz?

Tavana gerilerek uygulanan kumaşlardır gergi tavanlar. Manzara resimleri, gökyüzü ve bulutlar tercih ederek odaya ferahlık unsurunu ekleyebilirsiniz.

6Işıklandırma

Salon küçük de olsa büyük de olsa aydınlatması büyük önem arz eder. Eğer köşelerde lambaderler, tavanda şık bir avize tercih edilir ise salonunuz daha aydınlık görünecektir. Bu durum da salonunuzun daha geniş algılanmasına sebebiyet verecektir. Işıklandırma evin ambiansını anında değiştirecektir.

Ferahlatan Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Yukarıdaki yazımızda sizlere salonunuzu, dolayısıyla evinizi ferahlatacak küçük salon dekorasyon örnekleri hakkında tüyolar sunduk. Belirtmiş olduğumuz tüyolara ek olarak duvarlarınıza aksesuar seçerken düşük adette ancak büyük boyutlu aksesuarlar seçmeye özen gösterin. Bu önerilerimizi uyguladığınızda salonunuzun artık o kadar da küçük görünmediğini fark edecek ve kendiniz de şaşıracaksınız

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!