Kuru Çiçek Gelin Buketi Yapımı ve Modelleri

Gelin buketleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için ilgili yazılara göz atabilirsiniz.

1371

Gelin aksesuarlarının en vazgeçilmez ve önemli olanı tartışmasız gelin buketleridir. Onu elinden bekar arkadaşlarına fırlatana kadar gelinliğini tamamlayan bu aksesuara karar vermekte bu sebepten oldukça zor olabiliyor. Gelinliğinizin ve düğününüzün konseptini bu bukete taşıyabilirsiniz. Eğer damat yaka çiçeği takacaksa sizin buketinizle uyumlu çiçek kullanabilir. Böylece oldukça uyumlu bir görünüm olacaktır. Hayallerinizi süsleyen düğün bir kır düğünü ve vintage konseptse gelin buketi olarak kuru çiçeklerden yararlanabilirsiniz. Tabi sadece bu kadar dar bir alana kısıtlamak doğru değil. Kuru çiçek gelin buketi sade ve şık görünümü ile bütün gelin adaylarının beğenisini kazanıyor. Eşsiz pastel renkleri ile size mükemmel bir hava katacak. Kullanabileceğiniz modelleri sizler için listeledik;

Kuru Çiçek Gelin Buketi Modelleri 

kuru çiçek gelin buketi

Bu model, elbise şeklinde gelinliğinize oldukça uyum sağlayacaktır. Düğünlerin vazgeçilmez rengi beyaz ve hasır ipin birbirini harika tamamlaması ile oldukça farklı bir gelin buketiniz olabilir. Bir kır düğünü planlıyor ve sadelikten kopmak istemiyorsanız beyaz, kullanmanız gereken ilk renkler arasındadır. Zarif ve sade görünümü ile düğününüze çok yakışacak.

Mutlaka incele:  Kırmızı Gelin Çiçeği Yapımı Malzemeleri ve Modelleri

kuru çiçek gelin buketi

Baharın renklerini düğününüze yansıtıyorsanız eğer neden buketinizde de kullanmayasınız? Kurutulmuş çiçeklerin pastel tonları harika bir görünüm sağlayacaktır. Damat adayının da yaka çiçeğinde bu tonlardan – belki de aynı çiçeklerden – kullanması yan yana güzel bir kombin oluşturabilir.

kuru çiçek gelin buketi

Birbiri ile uyumlu birkaç farklı rengi tek bir bukette kullanarak renkli kişiliğinizi gelin buketinize yansıtabilirsiniz. Biraz büyük bir buket isteyen gelin adayları için güzel bir model. Dilediğiniz renkteki çiçekler ile değişiklik yapabilirsiniz. Eğer düğün organizasyonu içerisinde masalarda çiçek bulundurmak istiyorsanız buketinizden ilham alarak çiçek tercihlerinizi yapabilirsiniz. Son dönemde yapılan organizasyonların neredeyse tamamında bu tarz seçimler yapılıyor. Genel bir uyum ve konsept yakalanmak istenen düğünlerde gelin buketinin, masa çiçeklerinin ve damat yaka çiçeğinin uyumlu olmasına dikkat ediliyor.

Mutlaka incele:  Sarı Gelin Çiçeği Modelleri ile Büyüleyici Gelin Buketleri

 kuru çiçek gelin buketi

Beyazın ve lila renginin harika uyumunu bu bukette çok net görebilirsiniz. Kır düğünü için bir diğer uygun seçenek olduğunu söylemek gerek. Hasır ipler kuru çiçek buketlerinin vazgeçilmez birer parçası. Çiçeklerin sap kısımlarına bağlanan hasır ipleri isterseniz diğer düğün detaylarınızda da kullanarak bir uyum yakalayabilirsiniz. Davetiyeden, düğün süslemelerine kadar tüm kısımlarda yer verebilirsiniz.

Düğün sürecinin oldukça maliyetli olduğu bir gerçek. Bu maliyetten kısmak isterseniz eğer buketi kendiniz de yapabilirsiniz. Böylece hem daha özgün hem de daha özel bir kuru çiçek gelin buketi olacaktır. Kuru çiçekleri satan bazı internet siteleri ve fiziksel mağazalar bulunmaktadır. Buralardan alacağınız çeşitli renklerdeki çiçekler ile buketinizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz de çiçeklerinizi kendinizde kurutabilirsiniz. Tabi bunu yapmak için uygun şartları sağlamak gerekli. Özellikle güneşten korunmanız gerekir. Güneşte kurutmak yerine güneş görmeyen bir yerde kurutmak size daha iyi sonuçlar verecektir. Çiçekleri hallettikten sonra herhangi bir tuhafiyeden alacağınız bir hasır iple gelin buketiniz hazır!

Mutlaka incele:  En Güzel İsteme Çiçeği Modelleri

Kuru çiçek gelin buketi ve diğer gelin buketi modelleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz ” Gelin Çiçeği Malzemeleri ve Yapımı ” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!