Salon Dekorasyon Fikirleri, Birbirinden Güzel Salon Tasarımları

1249

Yeni evlenen çiftler, salonunu değiştirmek isteyenler! Salonunuzda farklılık yaratacak, her zevke uygun salon dekorasyon fikirleri için doğru yerdesiniz.

En Güzel Salon Dekorasyon Fikirleri

Evinize gelenlere zevkiniz ve tarzınız hakkında ipucu veren salonların dekorasyonu oldukça önemlidir. Eşyaların aynı dili konuşması ve tarzınızı yansıtması salonunuzu dekore ederken dikkat etmeniz önemli unsurlar arasındadır.

Mutlaka incele:  Ev İçi Dekorasyon Örnekleri

1Modern salon dekorasyon fikirleri

Salon takımları söz konusu olunca aklınıza oymalı mobilyalar, kabartmalı halılar aklınıza gelmesin. Daha minimal ve modern tasarımları salon dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Geometrik desenler, kontrast renkler bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır.

2Gösterişli salon dekorasyon fikirleri

Klasik tarzdan hoşlanıyorsanız, anneannenizin evini hatırlatan koltukların modern dokunuşlarla tekrar hayatımıza girmesi sizi mutlu edecektir. Bu koltuk takımlarını aynı tarzdaki sehpalar ve desenli halılar ile tamamlayabilirsiniz. Salonda aksesuar olarak kaftan şeklinde biblolar ve tuğra desenli tablolar da kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Ev İçi Aydınlatma Ürünleri Nelerdir?

3Ferah salon dekorasyon fikirleri

Salonlarınızın ferah görünmesi için gereksiz eşya kullanımından ve gözü yoran desenlerden kaçınmanızı öneririz. Ortama uygun bitkiler, pastel tonlarda objeler ile daha ferah bir salon elde edebilirsiniz. Krem ya da ekru renkte koltuklarınızı vizon halı ve ceviz renkte mobilyalar ile eşleştirebilirsiniz.

4Küçük salonlar için dekorasyon önerileri

Salonunuz küçük ise büyük TV üniteleri ve koltuk takımları yerine daha az yer kaplayan eşyaları kullanmalısınız. Köşe koltuk takımları ve duvara TV asmanızı sağlayacak aparatlar size uygun olabilir. Perde tercihinizi ise desensiz modellerden yana kullanmanızı öneririz.

Mutlaka incele:  Pratik Ev Dekorasyonu Fikirleri

5Canlı renklere yer vermenizi sağlayacak salon dekorasyon fikirleri

Salon takımlarında ağırlıklı olarak toprak tonları kullanılsa da son günlerde beyazın hakimiyeti sürüyor. Fakat sadece bu renkleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Hardal sarısı, yeşil, mavi gibi renklerin yanı sıra desenli kumaşları da seçebilirsiniz. Dilerseniz pastel tonlardaki salonunuzda bir mobilyayı iddialı bir renkten seçip çarpıcı bir görüntü yaratabilirsiniz.

6Klasik salon dekorasyon fikirleri

Ben klasik salon dekorasyonundan şaşmam diyorsanız, sizi mutlu edecek önerilerimiz de mevcut. Kadife ya da tay tüyü kumaşla kaplanmış koltuk takımlarını yine klasik detaylara sahip aksesuar ve mobilyalar ile tamamlayabilirsiniz.

Salon İçin Modern Avize Modelleri

Aydınlatma da dekorasyonun en önemli ögelerinden biridir. Salonunuza uygun aydınlatma modelleri için fikir edinmek istiyorsanız, Salon İçin Modern Avize Modelleri, Örnekleri ve Fikirleri adlı yazıya göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!