Mevlütlü Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

2144

İlahi grupları ve semazen ekiplerinin öne çıktığı mevlütlü düğün organizasyonları birçok detay içermektedir. Sizin için bu detayları araştırdık ve listeledik.

Mevlütlü Düğün Nasıl Yapılır?

Mevlütlü düğün yapacaksanız kendi düğün organizasyonunuzu kendiniz yapabilirsiniz. Misafirlerinizin hoş vakit geçirmesini istiyorsanız farklı etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Mevlütlü düğünlerde yapılan şeyleri kendi düğününüze uyarlayarak güzel bir düğün organizasyonu oluşturabilirsiniz.

Mutlaka incele:  İslami Düğün Müzikleri Listesi

1İlahi Eşliğinde Salona Giriş

Mevlütlü düğünde salona şarkıyla girilmez. İlahiyle girmeniz mümkün. Önceden bir ilahi seçerek, ilahi grubuna bu ilahi çalmalarını rica edebilirsiniz ya da isterseniz ilahi çalmadan salavatlar ve dualar eşliğinde de salona giriş yapabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Düğün İlahileri Listesi’ne göz atabilirsiniz.

2Haremlik- Selamlık Uygulaması

Bazı düğünlerde haremlik ve selamlık uygulaması yapılıyor yani kadınlar ve erkekler ayrı bölümlerde oturtuluyor. Eğer siz de isterseniz düğününüzde böyle bir uygulama yapabilirsiniz.

3İlahi Grubu

Düğününüzde ilahi çalması için bir ilahi grubunu davet edebilirsiniz. Dilerseniz, gigbi.com’da bu konuda deneyimli ilahi grupları bulabilirsiniz. İyi bir araştırma sonucunda size en uygun grubu bulabilirsiniz. Fikir almak için İslami Düğün Grubu, Dini Düğün Müzik Organizasyon yazımıza göz atabilirsiniz

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Kapalı Prenses Gelinlik Modelleri

4Yemek İkramı

Mevlütlü düğün organizasyonu için yemek ikram etmek sık görülen bir durum. Eğer maddi durumunuz el veriyorsa yemekli bir düğün yapabilirsiniz. Pilav, tavuk ve içecek de bu düğün için uygun olur.

5Semah Gösterisi

Semah gösterileri bazı yörelerde mevlütlü düğün için sık sık yapılıyor. Bazı yörelerde ise pek tercih edilmiyor ancak güzel bir semah gösterisi düğününüzün en güzel anlarından biri olabilir. Güzel bir semah grubu bulabilirseniz kısa da olsa bir semazen gösterisi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. gigbi.com ile şehrinizdeki semazen ekiplerinden ücretsiz 3 fiyat teklifi alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  İlahili Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

6Takı Töreni

İslami düğünlerde yapılan düğünlerde genellikle takı törenlerinde anons yapılmıyor. Bunun sebebi takılan şeylerin anons edilmesinin pek hoş karşılanmaması. Eğer siz de isterseniz takı töreninizde anons yaptırmaya bilirsiniz. Size kalmış bir durum.

İslami Düğün Organizasyonu Fiyatları

İslami düğün organizasyonunuzu isterseniz kendiniz yapabilirsiniz ama bu, ekstra sorumluluk demektir ve düğününüz sırasında bir aksilik çıkarsa anında müdahale etme imkanı bulamayabilirsiniz. Dini düğün organizasyonları fiyatları ve organizasyon yapan firmalar için İslami Düğün Organizasyonu Fiyatları, Dini Düğün Ücretleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!