Bebek Mevlüt Magnetleri Yapımı ve Modelleri

Birbirinden güzel bebek süsleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye ve sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2787

Bebek doğduğu zaman ailesi büyük bir sevinç yaşarlar. Bunu hem sevdiklerine duyurmak için hem de mevlüt okutmak için bebek mevlütleri yapılır. Bu önemli güne gelen misafirlere de hediye olarak bebek mevlüt magnetleri dağıtılır.

Bebek Mevlüt Magnetleri

Bebek mevlüt magnetleri keçe, metal, plastik gibi malzemelerden yapılabilir. Biraz el beceriniz varsa siz de bebek mevlüt magnetleri yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Mıknatıslı Bebek Şekeri Modelleri

1Zürafa Magnetler

Bu şirin zürafaları misafirlerinize dağıtabilirsiniz. Biraz el beceriniz varsa kendiniz de yapabilirsiniz. Renkli keçeler, dolgu malzemesi, iğne, iplik, küçük mıknatıs ve yapıştırıcı ile siz de böyle güzel bir magnet yapabilirsiniz. Bebeğiniz kızsa pembe, erkekse mavi renkleri kullanabilirsiniz.

2Bebekli Magnetler

Bebek magneti için biraz klasik bir fikir de olsa bebekli magnetler dağıtabilirsiniz. Yine bebeğinizin cinsiyetine göre pembe ya da mavi renkler kullanabilirsiniz. Kızsa saçına kurdele, erkekse de boyun kısmına papyon yaparak biraz daha süslü bir hale getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bebek Şekeri Malzemeleri ve Fikirleri

3Renk Renk Yıldızlar

Bebek ya da zürafa kullanmak istemiyorsanız birbirinden şirin yıldızlar yapabilirsiniz. Bunların yapımı da oldukça kolaydır. Yıldız şeklinde 2 keçe kesip, dolgu malzemesiyle doldurup etrafını dikebilirsiniz. Yıldızın üstüne de göz, ağız gibi ekler yaptıktan sonra mıknatısı yapıştırmanız yeterli olacaktır.

4Balonlu Magnetler

Biraz daha sade magnetler yapmak istiyorsanız böyle renkli balonlar yapabilirsiniz. Balonların rengini kendi zevkinize göre seçebilirsiniz. Fondaki keçenin rengini de bebeğinizin cinsiyetine göre pembe ya da mavi yapabilirsiniz. Arkasına yine küçük bir mıknatıs yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Mutlaka incele:  İkiz Bebek Magnetleri, İkiz Bebek Süslemeleri Fikirleri

5Leylek Magnetleri

Bebeğinizin mevlütünde dağıtmak için leylekli magnetler dağıtabilirsiniz. Öyle bir görevleri olmasa da çocuklara hep onları leyleklerin getirdiği anlatılırdı. Misafirlerinize hem bunu hatırlatarak güzel bir ayrıntı yakalamak için hem de sevimli bir hediye dağıtmak için leylekli bir magnet dağıtabilirsiniz.

Bebek Mevlütü İçin Bebek Şekeri Fikirleri

Bebeğinizin mevlütü için sadece magnet dağıtacaksınız diye bir kural yok. Bebek şekeri de dağıtabilirsiniz. Eğer nasıl bir hediye dağıtacağınıza karar veremediyseniz bu görseller size yardımcı olabilir. Ayrıca mevlüt için evinizi süslemek istiyorsanız Bebek Mevlüt Süsleri Yapımı Ve Örnekleri isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

FB,3449,19,ayda-bebek-sekeri-magnet0000891_ton-ton-bebek-sekeri-pembe 2562015-BS005-1-Minik-teneke-kova-bebek-sekeri-163959 pr_01_1556 2562015-BS004-1-Bebek-suslu-kapakli-kutuda-bebek-sekeri-163819

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!