Bebek Şekeri Kutusu Yapımı ve Modelleri

Birbirinden güzel bebek şekerleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

1158

Bebeklerin baby shower, doğum günü veya diş buğdayı partisi gibi etkinliklerinde misafirlere teşekkür etmek ve hatıra kalması amacıyla bebek şekerleri dağıtılabilir. Bebek şekerlerini kavanoz, kutu gibi çeşitli nesnelerin içinde sunabilirsiniz. Bu şekerlerini kendiniz süsleyebileceğiniz gibi hazır olarak da almanız mümkün. Eğer misafirlerinize kendi ellerinizle bebek şekerleri hazırlamak istiyorsanız ya da herkeste olmayan farklı bir tasarım düşlüyorsanız oldukça kolay bir bebek şekeri kutusu yapımına yer verdiğimiz bu yazı size yardımcı olacaktır.

Mutlaka incele:  Biberon Bebek Şekeri Yapımı ve Modelleri

Bebek Şekeri Kutusu Nasıl Yapılır?

Her özel günün kendine has süslemeleri ve aksesuarları vardır. Özellikle bebeklere ait günlerde birbirinden farklı seçenekler hem aklınızı karıştırabilir hem de bütçenizi zorlayabilir. El emeğinizle uygun fiyatlı bebek şekeri kutuları ile misafirlerinize hoş bir hatıra bırakmak istiyorsanız yapımı oldukça kolay olmasına rağmen farklı tasarımı ile dikkat çeken bebek şekeri kutusu yapımını anlattığımız bu yazı tam size göre.

1Bebek şekeri kutusu için gerekli malzemeler

Her zaman elinizde bulunan malzemeler ile bebek şekeri kutuları hazırlayabilirsiniz.

  • istediğiniz renkte kalın kağıtlar
  • Kalem
  • Cetvel
  • İki taraflı bant
  • Maket bıçağı
  • Makas
  • Süslemek için dekoratif kağıtlar
  • Kurdele
  • Şeker veya küçük hediyeler
Mutlaka incele:  Bebek Şekeri Yapımı ve Modelleri

2Bebek şekeri kutusunun yapılışı

Akide şekeri şeklindeki bu kutuları yapmak için kalın kağıtları 21.5 cm x 22 cm boyutlarında olacak şekilde kesiyoruz. İki farklı renk kullanarak istediğimiz ölçüde kestiğimiz kağıtların üzerine sol üstte görüldüğü gibi yatay ve dikey eksende eşit aralıklar işaretliyoruz ve kenarlarda birbirlerini tamamlayacak şekilde dörtgenler kesiyoruz. Kağıtların iki uzun kenarına da sağ üstte görüldüğü gibi iki taraflı bant yapıştırıyoruz.

Mutlaka incele:  Bebek Şekeri Yazıları

Daha sonra kağıtları yukarıdaki kutu şeklini elde edecek şekilde katlıyoruz. Elde edilen şeklin ortasında kalan kısma desenli kağıtlar ile kalın bir şerit oluşturuyoruz. Bu şeridi yapıştırmak için de çift taraflı banttan yararlanıyoruz.

Son olarak kutuların içini şeker veya çikolatalar ile dolduruyoruz. Sağ üstte görüldüğü gibi kutuların ilk boğumlarından kurdeleler ile bağlıyoruz ve şeker kutularımız artık hazır.

Daha fazla bebek şekeri kutu modelleri için galerimizi inceleyebilir ve birbirinden farklı modellerden ilham alabilirsiniz.

Bebek Şekeri Yapımı

Bebeğinizin özel günleri için bebek şekeri yapmayı düşünüyorsanız, bebek şekeri ve yapımı için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!