El Yapımı Bebek Şekeri Malzemeleri, Fikirleri ve Örnekleri

Birbirinden güzel bebek şekerleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2079

Biz kadınların en heyecanlı bekleyişidir beklide bebeğimizi beklediğimiz aylar. Doğumu için birçok hazırlıklar yaparız ve en önemli hazırlıklardan biri de bebek şekeridir. Eğer düşündüğünüz El Yapımı Bebek Şekeri ise bu yazımız tam size göre.

El Yapımı Bebek Şekeri Nasıl Yapılır?

İşte o gün geldi çattı, artık bebeğinizi kucağınıza alma vakti yaklaştı. Kendi ellerinizle yapmak istediğiniz bebek şekerleriniz hala hazır değil mi? İşte birbirinden güzel El Yapımı Bebek Şekeri örneklerimiz ve yapımları sizlerle.

Mutlaka incele:  Mıknatıslı Bebek Şekeri Modelleri

1Elde Bebek Şekeri Yapımı Malzemeleri

Değişen zamanla birlikte bebek şekeri çeşitleri de oldukça renklendi. Biraz tül, keçe, yün, tığ, şiş, iğne, iplik, silikon, elyaf, kurdele ve biraz da badem şekeri. Bu malzemelerden bir kaçına sahip olmak bu rengarenk şekerlerden yapmak için yeterli. Ve dilerseniz şekerlerinizin arkasına yapıştıracağınız mıknatıslarla şekerlerinizi daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

2Minik Bebek Yelekleri

Evet; yün, şiş, nazar boncuğu ve biraz tül yapabileceğiniz minik yelekler çok harika görünüyor dimi. Biraz örgü beceresi ile kolayca yapabileceğiniz minik yelekleri çocuğunuzun cinsiyetine göre renklendirebilir, içine şekerlerinizi koyacağınız tülleri yeleğin içine yerleştirebilirsiniz.

4Gülümseyen Keçeler

İhtiyacımız olan biraz renkli keçe, silikon, boncuk, kurdele, iğne ve iplik, hepsi bu kadar. Örneğimizdeki gibi kestiğimiz keçelerimizi bir birine yapıştırıp, iğne ve iplikle göz şekli verebilirsiniz. Kurdele ve boncuk detaylarımızı da yapıştırmayalı unutmayalım.

5Kundakta Keçeden Bebekler

 

Yine renkli keçeleri keserek yapabileceğimiz şekerimiz biraz el becerisi gerektiriyor, kestiğimiz keçeleri yapıştırarak içine elyaf ile doldurmamız yeterli. Ve iğne ile tutturacağımız bir nazar boncuğu.

6Bebek Patiğinden El Yapımı Bebek Şekeri

Eğer örgü örmeyi biliyorsanız rahatlıkla yapabileceğiniz bebek patiklerinden, harika bir bebek şekeri yapabilirsiniz. Diğer süslemeleri hayalinize ve zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz patiklerin içine şeker de yerleştirebilirsiniz.

7Biberon El Yapımı Bebek Şekeri Örnekleri

Mutlaka incele:  Kutulu Bebek Şekeri Yapımı ve Modelleri

Yapımı en kolay olan bebek şekerlerinden biri olan biberon bebek şekeri için süsleme marketlerinden bu biberonları bulabilirsiniz.  İçine renkli şekerler koyup ister tülden kese ile, isterseniz kurdeleler ile süsleyebilir ve bebeğinizin adının yazılı olduğu bir etiketi zımbalayabilirsiniz. Dilerseniz, Biberon Bebek Şekeri Yapımı ve Modelleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

8Mis Gibi Kokan Minik Ayaklar

Hobi marketlerinden alacağınız kokulu taş malzemeleri ve silikon kalıbı ile bu minik ayakları rahatlıkla yapabilirsiniz. Hem kalıcılığı hem de mis gibi kokusuyla, evde kolaylıkla yapılabilinecek el yapımı bebek şekeri alternatifleri arasında. Püskül ya da tül keseler ile süsleyebilirsiniz.

9Kokulu Sabundan El Yapımı Bebek Şekeri

Yine Hobi marketlerinden alabileceğiniz sabun malzemeleri ve silikon kalıp ile kolayca yapabileceğiniz bebek şekerlerini aldığınız kutulara yerleştirebilir ve kurdeleler ile bağlayabilirsiniz.

En Güzel Bebek Şekeri Fikirleri ve Örnekleri

Bu en özel ve en değerli anınızı sevdiklerinizle paylaşmak ve güzel bir anı kalması için birbirinden şirin El Yapımı Bebek Şekeri örneklerine rağmen hala kafanız karışık ise üzülmeyin. Sizler için derlediğimiz bebek şekeri örnekleri galerimize göz atarak fikir edinebilir ve kolayca yapabilirsiniz.

el yapımı bebek şekeri el yapımı bebek şekeri el yapımı bebek şekeri el yapımı bebek şekeri el yapımı bebek şekeri el yapımı bebek şekeri

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!