Evde Nikah Şekeri Nasıl Yapılır? El Yapımı Nikah Şekeri Modelleri

3622

Nikah şekeri uzun senelerdir nikaha gelen misafirlere dağıtılan hem teşekkür amaçlı verilen hem de süs olarak dağıtılan hediyelerdir. Nikah şekerinizi satın alabileceğiniz gibi evde nikah şekeri yaparak da misafirlerinize dağıtabilirsiniz.

Evde Nikah Şekeri Fikirleri

Evde nikah şekeri yapmak için bazı malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Bu malzemelerin hepsini, düğün, kına ve nikahla ilgili süslemeler satan yerlerden temin edebilirsiniz. Nikahınıza ortalama kaç kişi gelecekse, bu sayıdan biraz fazla nikah şekeri yapmanız yeterli olacaktır.

Mutlaka incele:  Düğün Kartları Modelleri, Yazıları ve Tavsiyeleri

1Çuval Nikah Şekeri

Evinizde kullanmadığınız, yazısız çuvallar varsa bunları kullanarak nikah şekerinizi içine koyabilirsiniz. Çuval yoksa da bu keselerden satın alıp tülle süsleyerek ve kalp şeklinde kestiğiniz bir kartonun üzerine sizin ve eşinizin ismini, nikahınızın tarihini yazarak çuvala küçük bir çengelli iğneyle takabilirsiniz.

2Küçük Şişelerle Nikah Şekeri Yapımı

Bu küçük şişeleri züccaciye dükkanlarından ya da cam ürünler satan yerlerden bulabilirsiniz. İçine renkli şekerler koyarak üstüne şık bir etiket yapıştırabilir ve nikah tarihinizi, eşinizin ve sizin adınızı yazarak misafirlerinize hediye edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Düğün Karşılama Panosu Fikirleri

3Kutu Nikah Şekeri

Kutu satan yerlerden bu küçük kutulardan satın alabilir ve içini nikah şekeriyle doldurabilirsiniz. Ardından sevimli bir kurdeleyi kutuya bağlayabilirsiniz. Ekstra bir süsleme istiyorsanız küçük yapay çiçekler kullanabilirsiniz. Bu çiçekleri kutuya yapıştırmak için güçlü bir yapıştırıcı kullanmalısınız.

4Örgü Nikah Şekeri

Eğer bir şeyler örmeyi biliyorsanız evde nikah şekeri için bir kese örebilirsiniz. Nikah şekerinizi bu kesenin içine koyarken bir tüle sarmayı unutmayın. Aksi halde örgünün tüyleri nikah şekerinize yapışabilir ve bu hiç hoş bir durum olmaz. Kesenizi ister tüllerle, isterseniz kurdeleyle süsleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kristal Nikah Şekeri Modelleri

5Aynalı Nikah Şekeri

Evde nikah şekeri için kına ve düğün malzemeleri satan bir yerden küçük aynalar satın alarak, tüle sardığınız nikah şekerinizi kurdeleyle bağlayabilir ve bu aynaya yapıştırabilirsiniz. Etrafını çiçeklerle süsleyerek de hoş bir tasarım elde edebilirsiniz.

6Birbirinden Güzel Nikah Şekeri Modelleri

Evde nikah şekeri yapmadan önce nikah şekeri seçiminde zorlanıyorsanız ve bir türlü karar veremediyseniz sizin için şık örnekler hazırladık. Bu örneklerden biri istediğiniz nikah şekeri olabilir ya da nikah şekeriniz için size ilham verebilir. Ayrıca Çerçeve Nikah Şekeri Yapımı ve Modelleri isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

evde-nikah-sekeri-6 evde-nikah-sekeri-7 evde-nikah-sekeri-8 evde-nikah-sekeri-9 evde-nikah-sekeri-10 evde-nikah-sekeri-11

1 YORUM

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!