Kutulu Bebek Şekeri Yapımı ve Modelleri

Birbirinden güzel bebek şekerleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

831

Bebek şekeri, doğum ikramları arasındadır. Doğum yapan anneyi ve yeni doğan bebeği ziyaret eden eş, dost, aile ve akrabalara ikram edilir. Farklı bir tasarım arayışındaysanız kutulu bebek şekeri modellerini tercih edebilirsiniz.

Kutulu Bebek Şekeri Modelleri

Bebek şekeri farklı şekillerde süslenebilir, farklı paketlerde ikram edilebilir. Hazır satın alabileceğiniz gibi malzemelerini alarak kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Siz de doğum zamanı ziyaretçilerinize ikram etmek için bebek şekeri yapmak istiyorsanız, kutulu bebek şekeri modellerini ve nasıl yapıldığını yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Puset Bebek Şekeri Modelleri, Malzemeleri ve Yapılışları

1Kutulu bebek şekeri için malzemeler

Kutulu bebek şekeri yapmak için bazı malzemelere ihtiyacınız olacak. Bunlardan bazıları karton veya hazır kutu, kurdele, makas, yapıştırıcı ve isteğe bağlı olarak kullanabileceğiniz farklı figürler…

3Süslemek için neler yapılabilir?

Kutunuzu yaptıktan sonra içine şeker koyduktan sonra kurdele ile bağlayabilirsiniz. Hatta üzerine bebek şekeri olduğunu belli eden bebeğinizin isminin yazılı olduğu küçük bir kart da asabilirsiniz.

4Yaratıcılığınızı kullanarak farklı modeller de deneyebilirsiniz

Kare kutu yerine resimdeki şekilde bir bebek şekeri kutusu da yapabilirsiniz.

6Torba şeklinde bir bebek şekeri kutusu

İlginizi çekebilecek modellerden bir tanesini daha sunuyoruz. Minik torbalar şeklinde hazırladığınız bebek şekerleri ziyaretçilerinizin çok hoşuna gidecektir.

7Farklı temalar da kullanabilirsiniz

Bebeğiniz için özel temalarla oluşturulmuş bebek şekeri kutularını da tercih edebilirsiniz. Örneğin deniz ve gemi temalı bu kutu, oldukça hoş görünüyor.

Farklı Bebek Şekeri Modelleri

Kutu şeklindeki bebek şekerlerinin yanı sıra farklı ve sıra dışı bebek şekeri tasarımları da bulunuyor. Bunlar arasında yer alan çerçeve şeklindeki bebek şekerleri için Çerçeve Bebek Şekeri Modelleri yazımıza, keçeden yapılan bebek şekeri tasarımları için Keçeden Bebek Şekeri Modelleri yazımıza, şeker yerine kurabiye tercih edecekseniz de Bebek Kurabiyesi Yapımı ve Modelleri yazımıza göz atabilir, yaratıcı fikirler edinebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!