En Güzel Nazar Boncuklu Nikah Şekeri Modelleri

1468

Nikah şekerleri, nikah törenlerinin demirbaşlarındandır. Nikahı düğünde yapmayan hemen hemen her çift nikah şekeri dağıtır. Nazar boncuklu nikah şekeri genellikle nazara inanan çiftler tarafından sıkça tercih edilir. Hem kendilerine nazar değmemesi için hem de gelen misafirleri de nazardan koruması için bu şekerler dağıtılabilir.

Mutlaka incele:  Nar Nikah Şekeri Modelleri, Yapımı ve Malzemeleri

Nazar Boncuklu Nikah Şekeri

Nazar boncuklu nikah şekeri çok tercih edilen modellerden biri olsa da nazara inanan çiftler bu şekerden vazgeçmek istemiyor. Nazar boncuğu uzun yıllardır zaten evlerde çok sık görüldüğü için misafirler de kendi evlerine nazar değmesin diye bu şekerleri severek evlerine götürüyorlar..

1Fatma’nın Eli Nazar Boncuklu Nikah Şekeri Örnekleri

Fatma’nın Eli’nin koruyucu olduğuna ve şifa verici bir etkisi olduğuna inanılır. Bu nedenle nazara fazlaca inanan insanlar tarafından nikah şekeri olarak hem Fatma’nın Eli hem de nazar boncuğu tercih edilebilir. Ekstradan nazar boncuğu kullanmak istemiyorsanız Fatma’nın Eli’nin üzerine de minik nazar boncukları yapıştırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Nikâh Şekeri Sepeti Süsleme Örnekler ve Modelleri

2Kalpli Nazar Boncuklu Nikah Şekeri Modelleri

Klasik nazar boncuklu nikah şekerleri size cazip gelmiyorsa biraz daha farklı modeller seçebilirsiniz. Örneğin kalpli bu nazar boncuğunu minik beyaz çiçeklerle süsleyerek misafirlerinize hediye edebilirsiniz.

3Taşlı ve Nazar Boncuklu Nikah Şekeri Modelleri

Biraz abartılı tasarımlardan hoşlanıyorsanız nazar boncuğunun etrafını inci taşlarla süsleyerek hoş bir nikah şekeri oluşturabilirsiniz. Taşları biraz daha küçük tercih ederek daha sade modeller ortaya çıkartmanız da mümkün.

4Nazar Boncuklu Hayat Ağacı Şekeri

Hayat ağacı son yıllarda süs eşyası olarak sık sık kullanılıyor. Nikah şekeri olarak da tercih edilen hayat ağacını nazar boncuklarıyla süsleyerek kullanabilirsiniz. Hayat ağacının tek dezavantajı boyunun biraz fazla büyük olmasıdır.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel, Hediyelik Kavanoz Nikah Şekeri Modelleri

5Uğur Böcekli Nazar Boncuğu Nikah Şekerleri

Uğur getiren ve nazardan koruyan iki objeyi bir arada görmek mümkün. Uğur böceği size uğur getirirken, nazar boncuğu da nazardan koruyacaktır. Uğur böceğinin üzerine serpiştirilmiş minik nazar boncukları nikah şekeri için hoş bir tercih olabilir.

Deniz Yıldızı Nikah Şekeri Modelleri

Nazar boncuklu nikah şekeri size fazla klasik geldiyse ve biraz daha farklı bir tasarım arıyorsanız deniz yıldızı nikah şekeri tercih edebilirsiniz. En güzel deniz yıldızı nikah şekeri modelleri için Deniz Yıldızı Nikah Şekeri Modelleri, Malzemeleri ve Yapılışları isimli yazımıza mutlaka göz atın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!