Sünnet Kartları ve Modelleri

1589

Sünnet düğünü eski bir geleneğimizdir. Sünnet olan çocuk için sünnet düğünü yapılır. Bu güzel günde hem çocuk stres atar hem de çocuğun ve ailenin yakınları doyasıya eğlenir. Çocuğunuzun sünnet düğününe davet etmek istediğiniz insanlara sünnet kartları dağıtabilirsiniz.

En Güzel Sünnet Kartları Örnekleri

Sünnet kartları seçecekseniz mutlaka çocuğunuzun da fikrini alın. Çocuğunuz artık kendi seçimlerini yapacak kadar büyümüştür ve bu güzel günde kendi seçimlerini yapmak da en büyük hakkıdır.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Sünnet Kınası Süsleri

1Balonlu ve Karikatürlü Davetiye

Sünnet düğünü çocuk için olduğundan davetiyenin de çocuğa göre olması daha hoş duracaktır. Ciddi duran bir davetiye yerine çocuğunuzun ruhunu yansıtan sevimli bir davetiye hazırlatabilirsiniz.

3Osmanlı Tuğralı Davetiye

Sünnet düğünü Osmanlı’da da görkemli bir şekilde yapılırmış. Özellikle şehzadelerin sünnet düğünlerine çok önem verilirmiş. Eğer siz de oğlunuza şehzadelere yakışır, güzel bir sünnet düğünü yapmayı planlıyorsanız sünnet düğünü davetiyenizi de Osmanlı tuğralı yaptırabilirsiniz.

4Sünnet Şapkası Şeklinde Davetiye

Çocuğunuzun sünnet düğünü için çok sık kullanılmayan ve  şık bir tasarım arıyorsanız, sünnet şapkası şeklindeki bu şık davetiyelerden yaptırabilirsiniz. Bu davetiye, sünnet düğününden yıllar sonra bile pek çok insanın akıllarında yer edinecek kadar şık ve özenli bir seçim olacaktır.

Mutlaka incele:  Sünnet Odası Nasıl Süslenir?

5Yarış Arabalı Sünnet Kartları

Arabaları sevmeyen erkek çocuğu yok denecek kadar azdır. Bazı erkek çocukları arabaları tutku derecesinde seviyorlar. Eğer sizin de çocuğunuz arabalardan hoşlanıyorsa sünnet düğünü davetiyesine onun sevdiği tarzda bir yarış arabası ekleyebilirsiniz. Böyle bir davetiye onun da çok hoşuna gidecektir. Arabanın rengini çocuğunuzun zevkine göre seçebilirsiniz.

En Güzel Sünnet Kurabiyeleri

Sünnet düğününde ikramlar da yapılıyor. Genellikle tavuklu pilav ikram edilse de sünnet düğününde ya da sünnet mevlüdünde tatlı yiyecekler de ikram edilebilir. Sünnete özel birbirinden lezzetli ve sevimli kurabiyeler hazırlayabilirsiniz. En güzel kurabiye çeşitleri için En Güzel Sünnet Kurabiyeleri isimli yazımıza göz atmayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!