Sünnet Şekeri Malzemeleri Nelerdir?

2803

Nişan, kına, düğün gibi davetlere katılan misafirlere hediyeler dağıtılır. Oğlunuzun sünnet düğününe gelenlere de sünnet şekeri dağıtabilirsiniz. Sünnet şekeri malzemeleri de diğer özel günler için kullanılan malzemelere benzemektedir.

Sünnet Şekeri Malzemeleri

Sünnet şekeri malzemeleri nişanda, kınada ve düğünde kullanılan malzemelerle hemen hemen aynıdır. Sadece süslemeleri değişiktir. Bu malzemelere farklı süslemeler ekleyerek değişik sünnet şekerleri yaptırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Sünnet Buzdolabı Süsleri Fikirleri, Örnekleri ve Modelleri

1Biblolu Sünnet Şekeri Malzemeleri

Biblolu sünnet şekerleriyle çok şirin hediyelikler yapabilirsiniz. Bu görseldeki gibi sünnet çocuğu biblosu olan bir sünnet şekeri yaptırabilirsiniz. Biblonun üzerindeki çocuğun biraz sizin oğlunuza benzemesine dikkat ederseniz çok daha hoş bir anı olabilir.

2Motosikletli Sünnet Şekeri Malzemeleri

Sünnet şekerinizde şirin bir tasarım istiyorsanız bu tarz motosikletli bir şeker yaptırabilirsiniz. Bu sünnet şekeri, gelen misafirlerinizin evinde de güzel bir süs olarak duracaktır. Motosikletin üzerinde bir sünnet çocuğu olursa sünnete uygun bir tasarım olacaktır.

Mutlaka incele:  Sünnet Takı Kurdelesi Örnekleri, Modelleri ve Fikirleri

3Ay Yıldız Asalı Sünnet Şekeri Malzemeleri

Sünnet düğününde çocukların elinde genellikle bir asa olur. Bu asayı sünnet şekerinize taşıyarak şık hediyelikler yapabilirsiniz. Çocuğunuzun asasında da ay yıldız motifleri kullanırsanız çok daha güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

4Asalı Sünnet Şekeri

Çocukların sünnetinde aksesuar olarak kullandığı asaya benzer bir asayı sünnet şekerinize taşıyarak, gören herkesin bunun bir sünnet şekeri olduğunu anlayabilirsiniz. Bu sünnet şekeri oldukça zarif ve şık duruyor. Tüllerle, inci taşlarla ve kurdeleyle süsleyerek çok şık bir sünnet şekeri yaptırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Sünnet Düğünü Müzikleri Şarkı Listesi

5Çerçeveli Sünnet Şekeri

Çerçeveli şekerler, her davet için kullanılmaktadır. Çocuğunuzun fotoğrafını koyarak bu güzel çerçeveleri dağıtabilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz fotoğraf koymadan da dağıtarak misafirlerinizin kendi fotoğraflarını koymaları için güzel bir armağan verebilirsiniz.

6Nazar Boncuklu Sünnet Şekeri

Hem çocuğunuza nazar değmesin hem de gelen misafirlerinize şans getirsin diye uğur böcekli nazar boncukları dağıtabilirsiniz. Bu uğur böceklerini renkli pullarla süsleyerek daha hoş bir süsleme yapabilirsiniz.

Sünnet Koltuğu Nasıl Süslenir?

Sünnet koltuğu, sünnet düğünü için önemlidir. Sünnet koltuğunun süslemesi de o güne özel ve mekana uyumlu olmalıdır. Sünnet koltuğu süslemeleriyle ilgili fikirler için Sünnet Koltuğu Nasıl Süslenir? Sünnet Koltuğu Süsleme Modelleri yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!