Nikah Şekeri Fikirleri İçin Farklı Öneriler

Nikah şekerleri günden güne farklılaşıyor ve bize farklı modeller sunuyor..

3425

En mutlu gününüzde yanınızda olan ve düğün gününüzde mutluluğunuzu paylaşan insanlara hoş bir anı bırakmak amacıyla verilen nikah şekerleri artık sonsuz çeşide sahip. Şeker ile başlayan bu serüven magnetlerden küçük hediyelere kadar sayısız nikah şekeri fikirleri geliştir. Üzerinde sizinle ve düğün gününüzle ilgili bilgiler barındıran bu küçük hediyeler konuklarınız için sizden bir anı olarak kalabilir. Düğün hazırlıkları içerisinde özenilmesi gereken konulardan biri olan nikah şekerini kendi zevkinizi ve konuklarınızı nasıl mutlu etmek istediğinizi düşünerek seçmelisiniz.

Mutlaka incele:  Evlilik Yüzüğüne Alternatif Olabilecek En İyi 10 Yüzük Dövme Modeli

İşte size bu konuda güzel fikirler verebilecek farklı nikah şekeri fikirleri

Nikah şekeri fikirleri yıllar içinde tasarımların özgünleşmesinden nasibini aldı ve çok farklı fikirler ortaya çıktı. Günden güne bu konuda farklılaşmalar da devam ediyor.

Kurabiyeler

nikah şekeri fikirleri

Düğün trendlerini takip etmek isteyenler için harika bir fikir olan nikah kurabiyeleri, nikah şekerlerinin yerini aldı. Üzerinizde baş harflerinizin ya da düğün tarihinizin bulunacağı süslü ve sevimli kurabiyeleri, konuklarınıza ikram edebilirsiniz.

Sevimli Şekerler

nikah şekeri fikirleri

Nikah ‘şekeri’ geleneğini yerine getirirken biraz da sevimlilik katalım diyen çiftler için uygun olan bu fikir, minik bir kavanozda jelibon şekerlerinden oluşuyor. Bu kavanoza yine sizin adınızı ve düğün tarihinizi belirten eklemeler de yapabilirsiniz.

Magnet Nikah Şekeri Modelleri

nikah şekeri fikirleri

“Şekerler, kurabiyeler yenilir ve biter, konuklarım için bir anı kalsın” diyorsanız sizin için en ideal seçenek hiç kuşkusuz bu buzdolabı magnetleri. Farklı şekillerde yaptırabileceğiniz üzerinde sizinle ilgili bilgiler barındıran bu şık magnetleri konuklarınıza dağıtabilir ve evlerinde her baktıklarında düğün gününüzü hatırlayacakları anı bırakabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Dolgu Topuk Gelin Ayakkabısı Modelleri ve Fikirleri

Minik Kokulu Sabunlarnikah şekeri fikirleri

Konuklara dağıtılan farklı hediyelerden biri de minik bir kutu içinde şık kokulu sabunlar. Düğününüze gelenleri çok mutlu edebilecek bu şirin sevimli küçük sabunlar son dönemin düğün trendleri arasında yer alıyor.

Tuzluk şeklinde nikah şekeri modelleri

nikah şekeri fikirleri

Farklılık isteyenlerin aklına çok yatacak bir nikah şekeri/hediyesi fikri de tuzluklar. Gelin damat şeklinde tasarlanmış bu harika tuzlukları konuklarınıza hediye edebilir ve onların her yemek yediklerinde sizi hatırlamalarını sağlayabilirsiniz.

Macaron Kutusu

nikah şekeri fikirleri

Nikah kurabiyelerine alternatif olabilecek bu sevimli bir kutu içerisinde renkli macaronlar şık düğünler için son derece uygun. Hem göze hem de damat tadına hitap eden bu sevimli macaron kurabiyelerle konuklarınızın yüzünü güldürebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Özel Günlerinize Masa Süsleme Malzemeleri Listesi

Kolonya Şişesi

nikah şekeri fikirleri

İçerisinde hoş kokulu bir kolonya bulunan ve üzerinde düğün gününüzle ilgili ayrıntılar içeren şık bir şişe de konuklara verilecek harika hediyelerden biri.

Nikah Şekeri Kovaları

nikah şekeri fikirleri

Nikah şekeri geleneğinin vazgeçilmezi badem şekerlerini minik kovalarla ikram edebilirsiniz.

Süs Eşyası

nikah şekeri fikirleri

Ufak bir süs eşyası şeklinde tasarlanan bu nikah şekeri de konuklarınızın evlerinin bir köşesine koyabilecekleri hoş bir anı. Tellerden basit bir şekilde yapılan hoş bir bisiklet tasarımı ve içerisine koyabileceğiniz badem şekeri ya da bir koku ile harika bir nikah şekeri elde edebilirsiniz.

Lavanta Kesesi

nikah şekeri fikirleri

İçerisine hoş kokuya sahip lavantalar koyuabileceğiniz bu şirin keseler de son dönemin farklı nikah şekeri fikirleri arasında yer alıyor. Lavantanın yanı sıra kendi tercihinize bağlı olarak farklı kokular da koyabilirsiniz.

Düğün Hazırlıkları İhtiyaç Listesi ve Zaman Planı

Farklı Nikah Şekeri Modelleri Galerisi

Daha fazla farklı nikah şekerine göz atmak isterseniz, aşağıdaki galerimize göz atabilirsiniz!

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!