Kutu Nikah Şekeri Yapımı, Malzemeleri ve Modelleri

1685

Yaklaşan nikahınız için kendi ellerinizle kutu nikah şekeri yapmaya ne dersiniz? Kolay bir şekilde edinebileceğiniz malzemelerle, kendi tarzınızı yansıtan nikah şekerleri yapabilir ve konuklarınıza ikram edebilirsiniz. İşte kutu nikah şekeri yapımı konusunda püf noktaları.

En Pratik Kutu Nikah Şekeri Yapımı ve Modelleri

Nikah şekerleri son yıllarda çok çeşitli modellerle karşımıza çıkıyor. En trend nikah şekerleri kutu içinde ikram edilenler oldu. Bu kutuları evde kendiniz yapabilir ve dilediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. İşte size ilham verebilecek harika kutu nikah şekeri modelleri.

Mutlaka incele:  Değişik Nikah Şekerleri Yapımı, Modelleri ve Örnekleri

1Karton ile Kutu Yapımı

 

Kırtasiyeden alabileceğiniz farklı kartonları katlayarak ve yapıştırarak kutu şekline getirebilirsiniz. Renkli iplerle bağlayarak bir hediye paketi görünümü vererek sade bir kutu elde etmeniz mümkün. Boncuklarla süsleyebilir ve adınızın yer aldığı bir etiket bastırarak kutunuzu tamamlayabilirsiniz.

2Kurdelelerle Kutu Süsleme

Kutu nikah şekeri yapmak için tercih edebileceğiniz en iyi malzeme renkli kurdelelerdir. Alabileceğiniz hazır kutuları tüllü, rengarenk kurdelelerle bağlayarak harika bir nikah şekeri kutusu elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu kurdeleleri nikah temasına veya çiçeklerin rengine göre seçebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kelebek Nikah Şekeri Malzemeleri ve Yapımı

3Çiçekli Kutu Yapılışı ve Süslemesi

Mini kutular üzerine birkaç malzeme ile harika süslemeler yapabilirsiniz. Tuhafiyelerden alabileceğiniz küçük yapma çiçekleri kutunun üzerine silikon ile yapıştırmanız yeterli. Bu yapma çiçekler yerine boncuklar, simler ya da farklı desenler de tercih edebilirsiniz.

4En Güzel Kutu Nikah Şekeri Modelleri

Nikah şekeri modelleri arasında yükselişe geçen kutu nikah şekerleri farklı modellerle de karşımıza çıkıyor. Bu minik ve şık kutuları konuklarınıza ikram edebilir ve onlara harika bir anı bırakabilirsiniz. Bu kutular mini bir takı kutusu olarak da kullanılabilir.

Mutlaka incele:  Deniz Yıldızı Nikah Şekeri Modelleri, Malzemeleri ve Yapılışları

5Farklı Kutu Modelleri

Nikah şekeri için klasik kutu şekilleri yerine çok daha ilginç modeller arıyorsanız bu ince ve renkli kartonlarla yapılan harika kutuları da tercih edebilirsiniz. Oldukça şık olması sayesinde nikah şekeri için son derece ideal.

Anahtarlık Nikah Şekeri Yapımı ve Malzemeleri

Evde kendi nikah şekerinizi yapmak için daha önce derlediğimiz Anahtarlık Nikah Şekeri Yapımı ve Malzemeleri başlıklı yazımıza göz atabilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!