Nikâh Şekeri Sepeti Süsleme Örnekler ve Modelleri

1852

Evlilik aşamasının en renkli bölümlerinden biri olan nikâh şekeri sepeti hazırlama işlemleri artık eskisinden daha kolay. Dilerseniz hazır alabileceğiniz gibi, kendi elinizde de hazırlayabilirsiniz.

Nikâh Şekeri Sepeti Nerede Kullanılır?

Nikâh şekeri sepeti, nikâh günü misafirlerinize şeker dağıtmak için kullanabileceğiniz bir sepet türüdür. Diğer sepetlerden farkı, süslü ve nikâh gününe uygun olarak çiftler tarafından hazırlanmasıdır.

Mutlaka incele:  Lavanta Nikah Şekeri Modelleri ve Yapılışları

1Nikâh Şekeri Sepeti Hazırlayarak Bütçenize Katkı Sağlayabilirsiniz

Nikâh şekeri sepetleri yalnızca kendi nikâhınız yaklaşırken hazırlayabileceğiniz bir sepet türü değil. Kendiniz için hazırlayabileceğiniz gibi, ek gelir olması adına başka kişilerinin nikâhı için de hazırlayabilirsiniz. Parlak fikirlerinizi, nikâh sepetleri üzerinde uygulayabilirsiniz.

2Nikâh Şekerleri Sepeti Yapımında Kullanılan Malzemeler

Nikâh şekeri sepeti hazırlarken kullanabileceğiniz malzemeler her yerden satın alabileceğiniz bulunabilecek malzemelerdir. Tül, süsleme motifleri,  nikâh gününde şekerlerinizi dağıtmaya uygun bir sepet ve renkli kumaşlardan yararlanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Nar Nikah Şekeri Modelleri, Yapımı ve Malzemeleri

3Bisikletli Nikâh Şekeri Sepetleri

Farklı ve dikkat çekici bir nikâh şekeri modeli arıyorsanız son zamanlarda en çok tercih edilen modellerden biri olan bisikletli nikâh şekeri sepetlerinden faydalanabilirsiniz. Bisiklet motifinin arkasına yapıştıracağınız sepet ile nikâh şekerlerini ikram edebilirsiniz.

4Piknik Sepetleri Nikâh Şekeri Sepetlerine Dönüştürülüyor

Kullanılmayan piknik sepetleri kendi nikâhınız da ya da sevdiğiniz birinin nikâhında nikâh şekeri olarak kullanabilirsiniz. Piknik sepetinin üzerine kullandığınız farklı kumaş ve tül detayları, süslü yapıştırmalar elinizdeki malzemeyi doğru bir şekilde kullanmanızı sağlayacak.

5Nikâh Şekeri Sepetlerinde Hangi Renkler Kullanılır?

Nikâh şekeri sepeti hazırlarken genel olarak parlak kırmızı, altın ve gümüş renkli tüller kullanılıyor. Nikâh şekeri sepeti diğer sepet türlerine göre daha ağır ve daha dikkat çekici olduğundan kullanacağınız tül renkleri de koyu ve parlak renkler olmalıdır.

Mutlaka incele:  Kelebek Nikah Şekeri Malzemeleri ve Yapımı

6Nikâh Şekeri Sepeti’nin Boyutu

Nikâh şekeri sepetinin boyutu, dağıtacağınız nikâh şekerinin miktarına eş değer olmalıdır. Orta boy bir sepet de hazırlasanız, büyük bir sepet de hazırlasanız nikâh şekerleri küçük süslemeler olduğu için içine sığacaktır.

Nikâh Şekeri Modellerine Yakışan Yepyeni Nikâh Şekeri Sepetleri

Seçtiğiniz nikâh şekerlerine yakışır bir nikâh şekeri sepeti seçmek istemez misiniz? Eğer elinizde imkân varsa hazır alabilir, yoksa elinizdeki malzemelerle yepyeni ve şık bir sepet oluşturabilirsiniz. Bunun için kullanmadığınız orta boy bir sepete tül ve renkli süslemeleri yapıştırıcı yardımıyla yapıştırabilirsiniz.

Kutu Nikah Şekeri Yapımı, Malzemeleri ve Modelleri

Nikah şekeri ile ilgili daha fazla fikir almak için Kutu Nikah Şekeri Yapımı, Malzemeleri ve Modelleri başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!