Anlamlı Dövme Modelleri

16943

Uzun bir tarihi olan dövmeler vücudunda kalıcı izler bırakmak isteyenlerin seçimidir. Sadece görsel açıdan değil, anlamları ile de hayatımızda önemli bir yere sahiptir dövmeler. Kişiler, anlamlı dövme modelleri ile şanslı olacaklarına ya da kötülüklerden korunacaklarına inanırlar. Örneğin, eski Mısır’da hamile kadınlar göbeklerine örümcek ağı dövmesi yaptırırlardı. Annenin karnı büyüdükçe ağın da genişleyerek bebeği koruyacağına inanılırdı.

Mutlaka incele:  İzmir Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler

Anlamlı Dövme Modelleri ve Fikirleri

Her insanın dövme sahibi olmak için farklı nedenleri vardır. Bazı dövmeler, tedavi edici ya da koruyucu bir rolü olduğu için tercih edilir. Son zamanlarda yaygın olması ve düşünülmeden yapılması sadece görsel açıdan tatmin eden dövmelere sebep olsa da insanlar tenlerinde taşıdıkları desenin anlamlı olmasını isterler. Siz de anlamlı dövme modelleri arayışında iseniz birbirinden farklı tasarımlardan oluşan listemizden ilham alabilirsiniz.

2Nota Dövmeleri

Küçük müzik notalarını dövme olarak tercih ederek müziğin her daim hayatın içinde olduğunu kendinize hatırlatabilirsiniz.

33 nokta dövmesi

Nokta dövmeleri doğal bir görünüm yaratmasının yanı sıra sayılarına göre farklı anlamları da karşılayabilir. Üç nokta dövmesi de İspanyolcada “Mi Vida Loca” anlamına gelen “Benim çılgın hayatım” cümlesini ifade etmektedir.

5C’est la vie dövmesi

Fransızca’da “Hayat budur.” anlamına gelen cümle, herkes için farklı anlamlar ifade edebilir. Genel olarak  “C’est la vie” dövmesi, insana en düşünceli anlarında yol göstermek için kullanılır.

6Güneş dövmesi

Mutluluktan yaratıcılığa kadar bir çok kavramı karşılayan güneş dövmeleri canlılığı, tutkuyu, cesareti, sonsuz yenilenen gençliği, ışığı ve bilgiyi temsil etmek için kullanılır.

7Tüy dövmeleri

Tüyün cinsine göre anlamları farklılık gösteren tüy dövmeleri, özgürlüğün simgesi olarak görülür.  Ayrıca meleklere gönderme yapan tüy dövmeleri, özellikle sırt, omuz gibi bölgelere uygulanır.

Dövme Modelleri için öneriler

Listemizde aradığınız dövme modelini bulamadıysanız, üzülmeyin. Sitemizde yer alan farklı dövme modellerinin incelendiği yazılara göz atıp size en uygun tasarımı seçebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!