Bayan Dövmeleri İçin Büyüleyici Öneriler

6825

Bazı dövme modelleri kadınların ruhunu daha iyi yansıtır. Dövmelerde cinsiyet ayrımı söz konusu olmasa da bazı tasarımlar sadece bayanlar tarafından tercih edilir. Nihayet kendinizi dövme yaptırmaya hazır hissediyorsanız bayan dövmeleri için sunduğumuz yaratıcı tasarımlara göz atabilirsiniz.

Bayan Dövmeleri İçin Etkileyici Tasarımlar

Bilek, omuz ve ayak gibi bölgeler kadınların dövme yaptırmayı en çok tercih ettikleri yerlerdir. Bu bölgelerin hepsi ile uyum içinde olacak bayan dövme modellerinden bazıları aşağıdaki gibidir:

Mutlaka incele:  Ayak Dövme Modelleri için Birbirinden Güzel Öneriler

1Dalga bayan dövmeleri

Farklılık yaratmak istiyor ve pek bilinmeyen bir bayan dövmeleri arıyorsanız seçiminizi dalga dövmelerinden yana kullanabilirsiniz. Doğayı, özellikle denizi sevenler için farklı anlamlar ifade eden dalga dövmeleri, yeni başlangıçları simgelemek için de kullanılır. Dalga dövmeniz sade ve basit bir tasarıma sahip olabileceği gibi renkli ve daha detaylı bir şekilde de tasarlanabilir. Özellikle ayak ve el bileklerinde çok şık duran bu tasarımlar sırt, ense, ve omuz bölgelerine de uygulanabilir.

2Geometrik dövmeler

Sadece geometrik şekiller kullanılarak tasarlanan bayan dövmeleri, özellikle ilk kez dövme yaptıracaklar tarafından sade olması ve kolay tasarımı nedeniyle tercih edilir. Geometrik dövmeler, şekillerine göre farklı anlamları karşılar. Genellikle basit çizgilerden oluşan geometrik tasarımlar, vücudun her bölgesine uygulanabilir.

Mutlaka incele:  Dövme Yazıları için Harika Öneriler

3Parmak Bayan Dövmeleri

Yeni trendlerden biri olan parmak dövmeleri, özellikle küçük dövme severler için idealdir.  Küçük kalp figürleri, ok şeklindeki modeller ve tek kelimelik yazılar parmak dövmeleri için en çok tercih edilen modeller arasındadır. Alyans yerine yüzük parmağına yapılan dövmeler, takılara alerjisi olanların ya da yüzük takmayı sevmeyenlerin kurtarıcısıdır.

4Kanatlı Bayan Dövmesi

Akla melekleri getiren kanat dövmeleri, kadınların en sık tercih ettiği sırt dövmesi modelidir. Özgürlüğü ve masumiyeti simgeleyen kanat dövmeleri sırt dekolteleri ile muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Küçük kanat dövmelerini tercih eden bayanlar kol, bilek ve göğüs bölgesini uygulama yaptırabilirler.

Mutlaka incele:  Kol Yazı Dövmeleri

5Yonca Dövmesi

İyi şansı temsil eden ve nadiren bulunan dört yapraklı yonca dövmesi, kadınlar arasında popüler olan dövme tasarımlarından biridir.

6Yıldız Dövme Modelleri

Kadınların en sevdiği dövme desenlerinden biri de karanlık gecelerde ışık olan yıldız dövmeleridir.

7Sonsuzluk Dövmesi

Sonsuz sevgiyi, aşkı ya da inanılan kavramı temsil eden sonsuzluk dövmeleri özellikle anneler tarafından da tercih edilebilir. Genelde bu dövmelere eş, çocuk, anne-baba gibi sevilen kişilerin adları eşlik edebilir.

Daha fazla bayan dövmeleri için galerimize göz atmayı unutmayın.

Bayan dövme modelleri için farklı öneriler

İstediğiniz dövme modelini hala bulamadıysanız, üzülmeyin. Sitemizde yer alan farklı dövme modellerinin incelendiği yazılara göz atarak sizin en uygun tasarımı seçebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!