Dövme Şekilleri İçin Harika Öneriler

En cool dövme şekilleri için yazının sonundaki galeriye de göz atmanızı öneriyoruz.

1492

Nasıl bir dövme yaptıracağınıza karar vermek oldukça zor olabilir. Onlarca dövme modeli arasından size en uygun tasarımı bulmak epey zaman harcamanızı gerektirir. Dövme şekilleri hakkında işinizi kolaylaştırmak için en popüler dövme modellerini sizin için inceledik.

En Etkileyici Dövme Şekilleri

Yıldız, ay, kalp, yonca gibi dövme şekilleri yıllardır popülerliğini korumaktadır. Özellikle ilk kez dövme yaptıracaksanız risk almayarak seçimizi her zaman geçerliliğini koruyan bu tasarımlardan yana kullanabilirsiniz. Hemen hemen vücudun her bölgesine uyumlu olan bu modeller, işinizi biraz da olsa kolaylaştıracaktır.

Mutlaka incele:  Anlamlı Dövme Modelleri

1Kedi Dövme Şekilleri

Kedi dövmeleri sadece kedileri çok seven insanlar tarafından tercih edilir diye bir kural yok. Dokuz canlı olmasıyla bilinen kediler, hayatta zorluklar yaşadıktan sonra tekrar ayağa kalkanları temsilen dövme modeli olarak da kullanılabilir. Ayrıca doğurganlığı simgelediği için de kadınlar arasında oldukça popülerdir.

2Yonca

İyi şans sembolü olarak kabul edilen yonca dövmesinde yer alan yaprakların her biri farklı öğeleri simgeler. Dört yapraklı bir yoncanın ilk yaprağı umudu, ikinci yaprağı inancı, üçüncü yaprağı aşkı ve dördüncü yaprağı da iyi şansı temsil eder.

Mutlaka incele:  Bayan Dövmeleri İçin Büyüleyici Öneriler

3Kalp Dövme Şekilleri

Sevginin ve aşkın gücünü simgeleyen kalp dövmeleri aşk ve tutkunun yanı sıra kuvvetli aile bağlarını da temsil eder.

4Zar Dövmesi

Şansına sonuna kadar güvenenlerin tercihi zar dövmeleri, alın yazısının yanı sıra hayatın belirsizliğini de simgelemek için kullanılır.

5Yunus Dövmesi

İnsanlar ve su altı dünyası arasındaki iletişime yardımcı olduğuna inanılan yunuslar, dövme olarak birçok kavramı karşılamaktadır. Güven, hayatın ritmini bulmak, değişim, bilgelik, denge ve özgürlük bunlardan bazılarıdır.

Mutlaka incele:  Antalya Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler

6Kelebek Dövmesi

Ömrünün bir gün sürdüğü bilenen kelebekler büyük bir değişim geçirirler. Bu nedenle hayatlarında değişime ve kişisel gelişime açık olanlar tarafından dövme figürü olarak tercih edilirler. Aynı zamanda kelebek dövmeleri, enerji, dönüşüm ve zarafetin simgesi olarak da kabul edilmektedir.

Küçük Dövmeler için Harika Fikirler

İlk kez dövme yaptırmayı düşünüyor fakat cesaret edemiyorsanız sitemizde yer alan yaratıcı küçük dövme tasarımlarına göz atarak fikir edinebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!