Geçici Dövme Malzemeleri

Birbirinden güzel dövme modelleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

5538

Kalıcı dövme yapmak hem ileride sıkılma riski taşır hem de acılı bir süreçtir. Ayrıca bazı insanlar da dini nedenlerle kalıcı dövme yaptırmak istemeyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazla. Eğer siz de bir dövme sahibi olmak istiyorsanız geçici dövme malzemeleri satın alarak kendi dövmenizi kendiniz yapabilirsiniz.

Geçici Dövme Malzemeleri

Geçici dövme yapabilmek için pek çok yöntem var. Geçici dövme malzemeleri arasından dilediğinizi seçerek istediğiniz gibi bir dövme yapabilirsiniz. Geçici dövme yapan dövmeciler de istediğiniz dövmeyi yapabilir. Dövme şablonlarıyla ya da hayal gücünüzle kendinize güzel bir dövme yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hint Kınası Dövme Modelleri

1Geçici Dövme Malzemeleri Nelerdir?

Geçici dövme için kolayca bulabileceğiniz pek çok malzeme var. En popüler olanlar Hint kınası ve flash tattoo dövmeler. Bunun dışında sharpie kalem, eyeliner – bebek pudrası ve saç spreyi karışımı,pilot kalem, simli makyaj malzemeleri ile de geçici dövme yapılıyor.

2Geçici Dövme Malzemeleri Fiyatları

Geçici dövme malzemelerinin fiyatları oldukça uygun. Hatta pek çok malzemeyi evinizde de bulabilirsiniz. Geçici dövme malzemelerinin fiyatları 5-20 TL arasında değişiyor. Tabii ki kalitelerine göre fiyatlar biraz daha artış gösterebilir.

Mutlaka incele:  İzmir Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler

3Evde Kalemle Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

Evde kalemle geçici dövme yapmak çok kolay. Pilot kalem ya da sharpie kalem bunun için yeterli olacaktır. Eğer isterseniz kendi şablonunuzu bir kağıda çizerek bu kağıtla dövme yapabilirsiniz. Çizim konusunda kendinize güveniyorsanız istediğiniz deseni, vücudunuzun istediğiniz yerine çizebilirsiniz. Pilot kalemle dövme yaparsanız biraz çabuk silindiğini unutmamalısınız.. Elinizi sık yıkadığınız için bu bölgeye yaptığınız bir dövme kolay silinecektir.

Mutlaka incele:  Omuz Dövmeleri Modelleri için Harika Fikirler

4Geçici Dövme Malzemeleri ve Yapılışı

Geçici dövme nasıl yapılır resimli anlatım ile daha net anlaşılabilir. Hint kınasından dövme yapacaksanız 1 fincan Hint kınası, çeyrek fincan kına taşı ve alabildiği kadar oksijen suyunu koyu bir kıvama gelene kadar karıştırın. Dövmeyi uygulayacağınız bölgeyi ıslak bir mendille silin. Bölgenin biraz nemli olması gerekiyor. Yağlı kağıda çizdiğiniz deseni dövme yapacağınız bölgeye bastırarak desenin çıkmasını sağlamalısınız. Kuruması için en az 15 dakika beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Hint Kınası ile Dövme Yapımı ve Şekilleri

Hint kınası ile çok kolay dövmeler yapılmaktadır. Eğer farklı dövme modelleri yapmak istiyorsanız Hint Kınası ile Dövme Yapımı ve Şekilleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!