Geçici Dövme Modelleri İçin Harika Fikirler

En güzel geçici dövme modelleri için yazımızın sonundaki galeriye göz atabilirsiniz..

1844

Gerçek dövme yaptırmak istiyor fakat nasıl duracağı, acıyıp acımayacağı hakkında endişeleriniz var ise geçici dövmeler fikir edinmeniz için yardımcı olabilir. Geçici dövmeler, kalıcı dövmeler gibi çok uzun yıllar derinizde kalmaz; çünkü gerçek dövmeler deri altına iğne ile enjekte edilirken, geçici dövmeler ise deri üzerine uygulanır.  Bu nedenle geçici dövme yaptıracaksanız dayanıklılık süresinin kısa olduğunu da göz önüne almalısınız. Geçici dövmelerin tende kalma süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Çok terleyen biriyseniz dövmeniz 1 haftadan az bir süre dayanabilir. Fakat kuru cilde sahip kişilerde kalıcılığın 3 haftaya kadar çıktığı da gözlenmiştir.

Mutlaka incele:  Omuz Dövme Modelleri

Geçici Dövme Çeşitleri

Geçici dövmeleri uzman kişilere yaptırabileceğiniz gibi piyasada satılan geçici dövme ürünleri sayesinde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Birbirinden farklı uygulamalar ile geçici dövmelere sahip olabilirsiniz ama en yaygın olan teknikler Hint kınası ile yapılan dövmeler ve yapışkan geçici dövmelerdir.

1Hint Kınası İle Geçici Dövme

Geçici dövmeler söz konusu olunca akla ilk Hint kınası dövmeleri gelir. Hint kınası ile dövme yapmak için deri yüzeyi kına karışımı ile istenilen şekilde süslenir ve bu işlem tamamlandıktan 1-2 saat sonra uygulama yapılan bölge bol su ile yıkanır. Böylece geçici dövmenize hazır hale gelir. Geçici dövmenizin rengi gün geçtikçe, her yıkamada yavaş yavaş açılacaktır. İsterseniz Hint kınası kalemleri ile üzeriden geçerek daha uzun süre dövmenizi kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  İzmir Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler

2Yapışkan Geçici Dövmeler

Son günlerin trendlerinden olan yapışkan geçici dövmeler, günlük ve haftalık kullanımlar için uygun görülen dövme çeşididir.  Yapışkan geçici dövmeleri kendi başınıza 1 dakikada uygulayabilirsiniz. Yapışkan dövmelerde siyah rengin yanı sıra altın, gümüş gibi metalik renkler ve gök kuşağının tüm renkleri kullanılabilir. Kalıcılık süresi ürünün kalitesine ve kişinin cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilir ama yapışkan dövmeler 2- 10 gün arasında ciltte kalabilirler. Geçici dövmenizi daha erken çıkarmak isterseniz bir pamuk parçasına bir miktar vücut yağı veya kreminizi uygulayın. Daha sonra pamuk ile dövmenin bulunduğu alanı ovalayın. Bu şekilde cildinize zarar vermeden dövmenizi çıkarabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Dövme Modelleri ve Anlamları Nelerdir?

Geçici Dövme İçin Hint Kınası Dövme Modelleri

Geçici dövmeler için Hint kınasını tercih ediyorsanız ve nasıl bir dövme yaptıracağınıza karar veremediyseniz, en etkileyici ve yaratıcı Hint kınası dövme modellerini incelediğimiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!