Kol Dövme Modelleri

En güzel kol dövme modelleri için yazının sonunda bulunan galerimize de göz atabilirsiniz.

8879

Dövme yaptırmayı düşünenler için dövmenin tasarımı kadar dövmenin uygulanacağı da önem taşımaktadır. İlk kez dövme yaptıracaklar direk göze çarpan yerler yerine kol gibi istenildiği zaman uzun kollu bir giysi ile saklanabilir bölgeleri dövme için seçebilirler. Bu nedenle kol dövme modelleri, işleri veya yaşadıkları ortamlar dövme için uygun olmayanların da ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Kol Dövme Modelleri İçin Öneriler

Dövme yaptıracağınız bölge için karar veremediyseniz hemen hemen her dövme modelinin yakıştığı kol dövme modelleri önerebiliriz. Özellikle erkekler kol kaslarını ön plana çıkarmak için üst kol ve omuz bölgelerine dövme yaptırmayı tercih ederler. Omuz kısmından başlayıp bileğe kadar inen tribal dövmeler, erkekler arasında popüler olsa da küçük dövme modellerini de kollarının iç kısmına ya da bileklerine uygulayabilirler. Kadınlar ise daha küçük ve zarif dövme modelleri için bilek ve alt kol içi gibi bölgeleri seçebilirler. Kalp, yıldız ve sonsuzluk dövmeleri bu bölgelerde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Kadınlar arasında en yaygın kol dövme tasarımlarından biri de bileğin iç kısmına sevgili, eş, ebeveyn veya çocuklarının adını yazdırmaktır. Hem kadın hem de erkekte daha çekici bir görünüme neden olan kol dövme modelleri için galerimizde yer alan dövme tasarımlara göz atabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Boyun Dövme Modelleri

1Tribal Kol Dövme Modelleri

Geçmişi çok eskilere dayanan tribal kol dövme modelleri, kabile veya aşiret üyeleri tarafından kazandıkları başarıyı simgelemek için amacıyla kullanırdı. Çizgilerden oluşan ve fazla detaya inmeden yapılan tasarımlardan oluşan tribal dövmeler, her zaman bir anlam taşımaz bazen de görsel amaçlı kullanılır. Erkeklerin daha fazla tercih ettiği tribal dövme modeller, kimi zaman bir havyanı da temsil edebilir.

Mutlaka incele:  Yazı Dövme Modelleri İçin En Güzel Öneriler

2Kol Yazı Dövmeleri

Sevdiklerinizin adını ya da en sevdiğiniz sözleri teninizde taşımak isterseniz yazı kol dövme modelleri tam size göre. Bilek, kol ve omuza yakın bölgeler yazı dövmeleri için idealdir. Bilek bölgesine uygulanan isim dövmeleri zarif bir görüntüyü de beraberinde getirmektedir. Öte yandan omuzdan başlayıp bileğe devam eden bölge geniş bir alan sunduğundan, özlü cümleler ve büyük puntolu kelimeler için çok uygundur.

Mutlaka incele:  Geçici Dövme Malzemeleri

Yazı Dövmeleri İçin Farklı Öneriler

İster kol isterseniz farklı bir bölgeye yazı ve isim dövmelerini uygulamak istiyorsanız, bu dövme modelleri hakkında daha fazla bilgi almak için sitemize göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!