Melek Dövmeleri Modelleri için Harika Fikirler

Birbirinden güzel dövme fikirleri için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atabilirsiniz.

3012

Melek dövmeleri, en çok tercih edilen dövme modellerinin başında gelmektedir. Melek dövmesi söz konusu olunca akla mitolojik melek tasvirlerinin yanı sıra, detaylı ve eğlenceli çizimler de gelebilir. Sadece melek kanatlarının kullanıldığı minimal melek dövmeleri de özellikle sırt bölgesinde tercih edilmektedir. Oldukça hoş bir görünüme sahip olan bu tasarımlar, iyi kullanıldığı zaman bir sanat harikasına dönüşmektedir.

En Güzel Melek Dövmeleri

Melek tasarımları, popülerliğini hiç kaybetmeyen bir model olduğundan sonradan pişman olmak istemeyen kişilerin en çok tercih ettiği tasarımlardan biridir. Kimileri melek dövmelerinin uğur getirdiğine de inanır. Ayrıca çok sevdiğiniz bir kişiyi kaybettiyseniz anısını her zaman yanınızda taşımak için onu simgeleyen bir melek dövmesi de yaptırabilirsiniz. İnanç ve özgürlük kavramlarına sahip kişilerin de melek dövmelerini tercih ettiklerine sıklıkla rastlanabilir.

Mutlaka incele:  Bayan Dövmeleri İçin Büyüleyici Öneriler

Melek dövmeleri, vücudun bir çok yerine uygulansa da en çok vücudun üst kısmı tercih edilmektedir. Açıkçası biz de üst kısımda daha iyi duracağını ve özellikle sırt bölgesinde en güzel durduğunu söyleyebiliriz. Siz de tercihinizi melek dövmelerinden yana kullanacaksanız farklı ve yaratıcı melek dövmeleri için size sunduğumuz örneklere göz atabilir ve kendinize en uygun dövmeyi seçebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Basit Dövme Modelleri

1Omuz ve kol bölgesine yapılan melek dövmeleri

Melek dövmeleri erkek ve kadınlar arasında, en çok tercih edilen dövme modelleri arasında yer alır. Büyük kanatlar vücudun geniş bölgelerine uygulanırken; bilek, omuz ve kol için daha küçük dövme modelleri tercih edilebilir. Fakat omuzdan başlayarak tüm kolu kaplayacak büyüklükteki melek ya da melek kanadı dövmeleri de oldukça yaygındır.

2Sırt ve bel bölgesine yapılan melek dövmeleri

Melek dövmeleri omuza yapıldığı gibi sırt ve bel bölgesi, melek dövmeleri söz konusu olunca akla gelen ilk yerlerdendir. Özellikle sırtın iki yanına melek kanatları kondurmak sırt dekoltesine sahip giysiler ile harika bir görüntü yarattığı için kadınların tercihidir. Büyük modeller tercih edebileceğiniz gibi melek dövmeleri küçük tasarımları da oldukça iyi görünmektedir.

Mutlaka incele:  Kelebek Dövme Modelleri

Dövmenize karar vermeden önce melek dövme desenleri yapacak kişiyle konuşmanız ve tam olarak nasıl bir model istediğinizi belirtmeniz gerekir. Modelleri ayrıntılı bir şekilde tasarlamanız hayal kırıklığına uğrama ihtimalinizi azaltacaktır. Hemen aşağıda bulunan galerimizde yer alan birbirinden farklı melek dövmeleri sayesinde nasıl bir dövme istediğinize karar verebilirsiniz.

Sırt Dövmeleri İçin Fikirler

Melek kanadı dövme modelleri fikirlerimizden sonra eğer dövmenizi sırtınıza yaptırmak konusunda karar aldınız ve melek dövmelerine ek olarak diğer dövme tasarımları hakkında da fikir almak istiyorum diyorsanız sırt dövmeleri için en güzel fikirleri sunduğumuz yazıya göz atabilirsiniz. Diğer yandan dilerseniz, Kolay Dövme Modelleri İçin Fikirler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!