Yazı Dövmeleri Fikirleri

4459

Sizin için büyük anlam ifade eden sözleri, sevdiğiniz kişilerin isimlerini, sizin için önemli tarihleri sonsuza dek vücudunuzda taşımak istiyorsanız yazı dövmeleri tam size göre. İster bir harf, rakam ya da sembol olsun isterseniz onlarca kelime olsun vücudunuzun istediğiniz kısmına sizi mutlu edecek yazı dövmelerini yaptırabilirsiniz.

Yazı Dövmeleri Fikirleri

Yazı dövmeleri vücudun en çok sırt, kol, göğüs ve ayak bölgesinde tercih edilir. Sırt ve göğüs bölgelerinde daha büyük alan kaplayan yazı dövmelerine rastlansa da kol ve ayak bölgelerinde ise daha minimal tasarımlar karşımıza çıkabilir. Kimi zaman yazı dövmelerine diğer dövme tasarımları da eşlik edebilir.

Mutlaka incele:  Boyun Dövme Modelleri

1Sırt Bölgesi İçin Yazı Dövme Modelleri

Sırt bölgelerinde yer alan yazı dövmeleri genelde sırtın üst kısmını ortalayacak şekilde uygulanır. Ayrıca sırt bölgesinin sağ veya sol kısmından bele kadar uzanan yazı dövme modelleri oldukça popülerdir.

2Kol Bölgesi İçin Yazı Dövme Modelleri

Kol bölgesi yazı dövmesi yaptırmak için en sık tercih edilen vücut kısmıdır. Özellikle bilek içine eş, sevgili veya çocukların ismini dövme olarak yaptırmak son günlerin trendleri arasında yer almaktadır. Kol bölgesine uzun veya büyük bir yazı dövmesi yaptırmak istiyorsanız bilekten başlayıp koltuk altına kadar olan bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Yazı Dövme Modelleri İçin En Güzel Öneriler

3Göğüs Bölgesi İçin Yazı Dövme Modelleri

Boynun alt kısmı ve göğüsler arasında kalan kısım yazı dövmesinin uygulandığı kısımlardan biridir. Ayrıca sol göğüs üzerine sevdiğinizin adını yazdırmak romantik kişilerin tercihi olabilir. Köprücük kemiğinin üzerine ufak bir yazı dövmesi yaptırmak da farklı bir alternatif olabilir.

4Ayak Bölgesi İçin Yazı Dövme Modelleri

Ayak ve ayak bileğine yapılan yazı dövmeleri oldukça zarif bir görüntü yaratmaktadır. Bilek kısmında daha küçük yazı dövmeleri tercih edilirken ayak boyunca ise 4-5 kelimeden oluşan yazı dövmeleri uygulanabilir. Ayak dövmeleri ile oldukça güzel bir görünüm elde edebilir ve hiç sıkılmayacağınız bir dövmeye sahip olabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Küçük Dövme Modelleri

Kolay Dövme Modelleri

İlk kez dövme yaptırmayı düşünüyorsanız daha küçük dövmelerden başlamak iyi olabilir. Kolay uygulanabilir, minimal dövme modelleri için kolay dövme modellerinin listelendiği yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!