Dövme Kapatma Nasıl Yapılır?

2596

Bir anlık hevesle yapılan dövmelerden daha sonra pişman oldunuz ya da aşkınızı herkese ilan etmek için sevgilinizin adını teninize yazdırdınız fakat ilişkiniz umduğunuz gibi devam etmedi. Bu gibi nedenlerden dolayı beğenmediğiniz eski ya da hatalı dövmelerinizi kamufle edebilmek için dövme kapatma işlemlerinden faydalanabilirsiniz. Dövme sildirmek de alternatifleriniz arasında yer alsa da uzun ve acı verici olduğu için dövmelerinizin üzerini yeni bir dövme modeli ile örtmeyi de tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kolay Dövme Modelleri İçin Fikirler

Dövme Kapatma İçin Öneriler

Artık istemediğiniz dövmenizi kapatmadan önce tekrar aynı yollardan geçmemek ve ileride o dövmeden de pişman olmamak için yeni tasarım konusunda iyice düşünmeli ve işini iyi yapan birilerinden yardım almalısınız.

1Dövme kapatma işlemi nasıl yapılır?

Eski dövmenizi beğenmeyebilirsiniz ya da rengi solmuş olabilir. Bu gibi durumlarda istenmeyen dövme üzerine yeni bir tasarım yapılabilir. Bu sayede eski dövmenizden eser kalmayacaktır. Dövme kapatma işlemi dövmeyi tamamen kapatmak zorunda değildir. Dövmenizi farklılaştırmak veya daha kaliteli hale getirmek için de tercih edilebilir.

Mutlaka incele:  Dövme Yazı Modelleri Fikirleri

Herhangi kesik, yara veya ameliyat izlerini kapatmak için de dövme kapamayı düşünebilirsiniz. Bu sayede vücudunuzdaki istenmeyen izlerden de kurtulabilirsiniz.

2Dövme yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Dövme kapatma veya sildirmek gibi işlemlerle uğraşmamak için dövme yaptırmak için aceleci davranmamakta fayda var. Ayrıca aşağıda belirtilen önerilere dikkat etmeniz halinde ileride pişman olma ihtimalinizi azaltabilirsiniz.

  • Dövme yaptırmadan önce bir çok dövme sanatçısı ile görüşmeli ve fikir alışverişinde bulunmalısınız.
  • Dövme sanatçısının önceki çalısmaları incelemelisiniz.
  • Popüler dövmelerden uzak durmalısınız, başkalarında gördüğünüz dövmelerin sizde de aynı şekilde duracağınızı düşünmemelisiniz. Kendinize özel tasarıma dövme sanatçısı ile karar vermelisiniz.
  • Kendinizi en iyi şekilde yansıtabilecek tasarımları seçmelisiniz. Sırf dövme sahibi olmak için dövme yaptırmamalısınız.
  • Dövme ile ilgili kararlarınızı verirken teninize işlenen her çizginin bir ömür boyu sizinle olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız.

Geçici Dövme Modelleri

Dövme kapatma işlemi istenmeyen dövmelerden kurtulmayı sağlasa da pişmanlık ya da hayal kırıklığı yaşama ihtimalini en baştan ortadan kaldırabilirsiniz. Geçici dövmeler ile istediğiniz modelleri deneyebilir ve vücudunuzda taşımaktan mutluluk duyarsanız aynı deseni kalıcı dövme yaptırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Melek Dövme Modelleri İçin En Muhteşem Öneriler

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!