Dövme Yazıları için Harika Öneriler

4124

Yazı dövmeleri, en sık tercih edilen dövmelerden biridir. Genelde vücudun sırt, kol, göğüs ve ayak bölgesine uygulanır. Dövme yazıları ise nasıl bir yazı dövmesine sahip olacağınızı belirleyen en önemli unsurdur.

Dövme Yazıları İçin Muhteşem Öneriler

Dövme yazılarına karar vermeden önce kendinize güzel ve anlamlı bir sözü mü yoksa sevdiklerinizin adını mı vücudunuza dövme olarak yaptırmak istediğinizi sormalısınız. Cevabınız dövme yazınızı şekillendirecektir ve dövmenin uygulanacağı bölgeyi seçmenizi kolaylaştıracaktır.

Mutlaka incele:  Ankara Dövmecileri - En İyi Dövme Yapan Yerler

1Sevdikleriniz hep yanınızda olsun.

Dövme yazısı olarak sizin için dünyadaki en değerli varlıklarının yani annenizin, babanızın, eşinizin ya da çocuklarınızın adını kolunuzda taşımayı tercih ederek onların her daim sizinle olmasını sağlayabilirsiniz. Bu tarz dövme yazıları için bilek, omuz ve parmaklar uygun olabilir.

2Sizi ilham veren sözleri herkes görsün.

Herkesin hayata daha sıkı tutunmasını sağlayan bazı kavramlar ya da sözler mutlaka vardır. Siz de özgürlük, aşk, cesaret gibi sizi motive eden kelimeleri ya da hayat felsefenize ilham veren cümleleri her zaman teninizde taşımak isterseniz dövme yazısı tercihlerinizi bu seçeneklerden yana kullanabilirsiniz. Bu sayede, hem sizin için önemli değerleri daima hatırlayabileceğiniz gibi etrafınızdakilere de kişiliğiniz hakkında bir mesaj verebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Dövme Modelleri ve Anlamları Nelerdir?

3Yazı dövmeleriniz tek başına kalmasın.

Sadece yazı içeren dövmeleri sade buluyorsanız dövmenizle uyumlu desenleri de dövme modelinize ilave edebilirsiniz.

4Farklı Dilde Hazırlanmış Yazı Dövmeleri

Kendi anadilinizden farklı dillerde hazırlanmış yazı dövmelerine de şans verebilirsiniz. Özellikle Çin ve Arap alfabesi kullanılarak hazırlanmış dövmeler oldukça revaçtadır.

5Dövme Yazısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dövme yazıları hakkında dikkat etmeniz gereken en önemli şey harf hatası, anlam bozukluğu gibi yazım yanlışlarının olmamasıdır. Özellikle bilmediğiniz bir dilde hazırlanan dövme tasarımlarını tercih edecekseniz o dili iyi bilen birine uygulamaya geçmeden önce dövme tasarımınızı kontrol ettirmelisiniz. Bu işlemler, daha sonra hayal kırıklığı ve pişmanlık yaşamamanız adına oldukça önemlidir. Çeviri programlarını kullanarak farklı dillerde bir dövme yazısı seçmek ise faciaya neden olabilir. Uzun yıllar vücudunuzda taşıyacağınız bir dövme ile ilgili detaylara özen göstererek sorun yaşama ihtimalini en aza indirmek sizin elinizde.

Mutlaka incele:  Bayan Dövmeleri İçin Büyüleyici Öneriler

Kol İçin Dövme Yazıları

Kol bölgesi yazı dövmeleri için sıklıkla kullanılan yerlerden birisidir. Bu bölgeye uygun dövme yazıları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz kol yazı dövmeleri için sitemize göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!