Kolay Dövme Modelleri İçin Fikirler

Güzel ve kolay dövme modelleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

7046

Geçmişi Mısır mumyalarını süsleyecek kadar eskilere dayanan ve ülkemizde de bir tabu olmaktan çıkarak vücutları renklendiren dövmeler zamanla boyut değiştirdi. Artık o tüm kolu, tüm sırtı ya da tüm vücudu kaplayan dövmeler değil, daha minimal daha kolay dövmeler moda. Bizde sizler için kolay dövme modelleri arasından bir seçki yaptık.

En Kolay Dövme Modelleri

Kolay dövme modelleri için minimal, gömme ve gizli tasarımlar ön plana çıkıyor. El ve ayak bileğine yapılan kolay dövme modelleri de oldukça hoş ve ilgi çekici.

Mutlaka incele:  Basit Dövme Modelleri

1Sezonluk minimal kolay dövme modelleri

Örnekte de görüldüğü gibi yaz aylarında minilerinizi giyince kendini gösterecek olan bu tarz dövmeler son dönemlerde oldukça popüler. Daha çok sonsuzluk ve aşk teması üzerine kurulu göze batmayan, ama görülünce dikkat kesilen dövmeler için genellikle baldırlar ve diz üstü seçiliyor.

2Bilek içi kolay dövme modelleri

Görülmesi için yakın temasın gerektiği, daha çok dövdürülen kişiye özel olup onun devamlı görüş açısında kaldığı bu tarz dövmelerde en popüler figürler hayvanlar ve çiçekler. Bir çiçek kadar narin ya da bir tilki kadar kurnaz olduğunuz sinyalini vermek artık çok kolay ve boyutundan dolayı daha az acılı.

3Halka dövmeler

Tüm kolu ya da bacağı ince çizgilerle saran halka dövmeler kesin bir şekilde dövüldüğü yeri ikiye ayırdığı için oldukça dikkat çekici. İnce halkanın en görülen yerine konulan figür ya da yazı ise dövmenin anlamını arttırır. Yaşam felsefenizden ya da kişisel zevkinizden ipuçları vermenizi sağlıyor.

Mutlaka incele:  Kartal Dövmesi Modelleri

4Simgesel kolay dövme modelleri

Daha çok kürek kemiği ve göğüslerde tercih edilen ve kişiye özel bir simgenin dövülmesiyle ortaya çıkan simgesel dövmeler 2016 yılının en popüler dövmeleri arasında. En kısa açıklaması ile hayat felsefenizi simgeleyen şekli buluyor. Onu sizi çıplak görecek kadar özel birine göstererek kendinize dair bir ipucu vermiş oluyorsunuz.

5Varla yok arasındaki “yarı gizli” dövmeler

Ne çok gizli, ne çok ortada. Ne var, ne yok gibi. Hem boyut küçüklüğü hem de ense, göbek altı, bel oyuğu, parmak arası, kulak arkası gibi yerlerin tercih edilmesiyle ilginç bir dövme akımı. Daha çok kişide nereye baktığınızla ilgili olarak görebileceğiniz bu dövmeler sürpriz seven insanların daha çok tercihi oluyor.

Mutlaka incele:  Küçük Dövme Modelleri

6Kol içi kolay dövme modelleri

Kol içine yapılan ve minimal dövmelere göre biraz daha büyük olan bu dövmelerin özelliği ise daha çok çizgilerden oluşması. İç boyama ya da gölge gibi detayları pek bulunmayan ve keskin hatlarla çizilen bu dövmelerin meraklılarının da keskin hatları olduğu, ne istediğini bildiğini söylemek pekte yanlış olamaz.

7Gömme kolay dövme modelleri

Vücutlarda bulunan çukurlara işlenen ve oldukça küçük, sade figürlerden oluşan bu dövmeler derdini kısa ve net bir şekilde anlatmayı sevenlerin tercihi olarak, vücut estetiğini bozmadığından göze de kötü görünmüyor.

8Bilek üstü dövmeler

Kadınlar tarafından uzun süredir tercih edilerek popülerliğini koruyan ayak bilek üstü dövmeler hem dikkat çekici. Hem de şık duruşu ile en az büyük dövmeler kadar dolu dolu duruyor. Özellikle sağ ayak bilek üstü ve içine konumlandırılan bu kolay dövme modelleri ile verilen mesajlar daha kişisel ve narsist oluyor.

Dövme dediğin büyük ve dikkat çekiçi olur diyenler de Sırt Dövme Modelleri için Fikirler başlıklı yazımızdan fikir alabilir.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!