Nikah Şekeri Malzemeleri Nelerdir?

En güzel düğün fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

864

Nikah şekeri evlenecek çiftlerin düğünde misafirlerine sundukları bir hediyedir. Düğünün konseptine, genel renk ve tasarımına göre çeşitlilik gösteren bu şekerler, her düğünün vazgeçilmezidir. Gelen misafirlere bu özel gününüzü hatırlatacak olan nikah şekerleri aynı düğün davetiyesi gibi büyük önem taşır ve günler öncesinden çözülmesi gereken bir konudur. Nikah şekeri malzemeleri de bu konuda karar verilmesi gereken ana konudur. Sizlere bu konuda yardımcı olabilmesi için bir liste hazırladık;

1Küçük Kutular

Nikah şekeri hazırlamak istiyorsanız eğer bulundurmanız gereken çeşitli eşyalar var. Bunları tuhafiyelerden, toptancılardan edinmeniz mümkündür. Küçük kutular almanız çeşitli tasarımlarda kullanmanızda büyük bir kolaylık olacaktır. Bunlar çeşitli büyüklük ve renkte olabilir.

Mutlaka incele:  Deniz Yıldızı Nikah Şekeri Modelleri, Malzemeleri ve Yapılışları

2Süsleme Kağıdı

Bu kağıtlar sizlerin yine çok yönlü kullanabileceğiniz bir malzeme. İstenilen her türlü tasarımda çeşitli desenlerde bu kağıtları kullanabilirsiniz. Ayrıca maliyetinin düşük olması ve ulaşmanın kolay olayması da bu ürünlere olan eğilimleri arttırıyor.

4Çiçek Figürleri

Düğünlerde en çok kullanılan figürler arasında yer alan çiçekler, davetiyelerden masa örtülerine kadar pek çok yerde bulunabilir. Bu sebepten dolayı da nikah şekerlerinde de bolca kullanılır. Aynı şekilde bu figürlerden de elinizde çok çeşitli olarak bulunması işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

5Çeşitli Biblolar

Genellikle gelin ve damat biblolarının kullanıldığını söylemek çok yanlış olmayacaktır. Ancak bu tabi sizin yaratıcılığınız ile sınırlı olan bir şey. En doğru kararı gelin ve damatın isteklerini ve düğünün konseptini öğrendikten sonra verebilirsiniz. Bu biblolara çeşitli sepetler, yüzükler, kalpler ve daha birçok obje örnek verilebilir.

Mutlaka incele:  Nikah Şekeri Fikirleri İçin Farklı Öneriler

6Renk Renk Tül

Büyük ihtimalle en çok kullanacağınız malzeme olacaktır. Her nasıl tasarlarsanız tasarlayın onu bir tülle sarmak adete mecburiyet. Neredeyse bütün tasarımlar renk renk tüllerle kaplanıyor. Bunları bol bol elinizde bulundurmanız gerekeçektir. Çeşitli renklerde almanız en mantıklısı olacaktır. İstediğiniz boyutta ve renkte kullanabilirsiniz.

7Diğer Nikah Şekeri Malzemeleri

Malzeme konusunda kendinize herhangi bir sınır koymanıza gerek yok. Bu yaptığınız tasarıma göre oldukça değişken bir konu ancak genel olarak kullanılan diğer malzemeleri sıralamak gerekirse cam tüpler, mantarlar, kurdale, küçük taşlar, farklı tarzda ipler ve kokulu taşlar olarak sıralanabilir. Bunları büyük tuhafiyelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!